Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Бізнес не зможе "ховатися" від податків в офшорах: законопроект № 1210

Реклама

Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев роз'яснив в інтерв'ю НВ Бізнес, як буде працювати Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві (законопроект № 1210), який, зокрема, спрямований на припинення відтоку капіталу в офшори.

З повним текстом документу можна ознайомитися у модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити повнофункціональний тестовий доступ можна тут.

Наразі цей Закон знаходиться на підписі у Президента.

Як бізнес обходить сплату податків

"Якщо ми продаємо з вами велике підприємство, яке розташоване на території України, шляхом продажу корпоративних прав його власника за кордоном, в Україні повинен платитися податок на репатріацію. Оскільки це дохід з джерелом походження з України. Сьогодні держбюджет нічого не отримує. Ми з вами знаємо дуже відомий кейс, коли за 300 мільйонів було продано велике підприємство за минулої влади, і бюджет нічого не отримав. Насправді це настільки поширена схема, що її застосовує весь бізнес. Це несправедливо. Ми вважаємо, що якщо активи в компанії, які знаходяться за кордоном на 50% і більше, розташовані тут, в Україні, то від цієї Угоди бюджет України повинен отримати податок. Дохід від цієї Угоди - це дохід з джерелом походження з території України. Тому, будь ласка, сплачуйте податок на репатріацію. І в Законі передбачені чіткі механізми, як це все робити», - зазначив пан Гетманцев.

Положення Закону торкнуться не тільки великих компаній

“Ми говоримо про будь-які компанії, про маленький навіть заводик, який точно так само може продаватися. Також мова йде про нерухомість, яка може продаватися таким чином. Тому тут вам точну цифру ніхто не назве. Але сам принцип я вам щойно розповів, - сказав Голова комітету ВР. - Тепер - постійні представництва. Якщо тут, на території України, хтось здійснює представництво нерезидента фактично, не юридично, але здійснює діяльність на території України, фактично розпоряджаючись майном нерезидента, він повинен платити податок на прибуток».

Нагадає підприємцям, коли платити податки і подавати звіти бот-бухгалтер ReporTах. Крім того, бот самостійно перевіряє чи немає у вас податкових боргів і штрафів перед державою. Після перевірки - допоможе сплатити борг миттєво.

Чи буде вигідно бізнесу використовувати офшори після набуття чинності Закону

“Вигідно чи невигідно, нехай вирішує бізнес. Питання не в цьому. Питання в тому, що, якщо ти отримав прибуток за кордоном, причому різні є види цього прибутку, може бути прибуток від активних операцій, тоді ми не оподатковуємо цей прибуток. А є прибуток від пасивних операцій, його ми оподатковуємо. Якщо ти отримав прибуток за кордоном, ти повинен заплатити з нього податок як резидент України. Йдеться про пасивні доходи. Тому тут ми вводимо нормальні цивілізовані правила, які говорять про те, що з прибутку, який виходить на території України, треба платити - перше. Друге - податок повинен платити зі своїх доходів український податковий резидент», - підкреслив Голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики.


Важливо!

До заробітчан Закон відношення не має.

“Це спрямовано виключно на великий бізнес, який працює за кордоном або з нерезидентами. Тому Закон наших громадян, які працюють за кордоном, ніяк не стосуватиметься”, - підкреслив пан Гетманцев.

Актуальне законодавство, правова картина дня, шаблони договорів, ситуації для юриста та судова практика завжди доступні у системах ЛІГА:ЗАКОН. Замовити повнофункціональний тестовий доступ можна тут.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини