Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Пільги з обслуговування кредитів та подолання проблеми нестачі валюти: яких заходів вживатиме НБУ

19 березня 2020, 16:00
1580
0
Реклама

Національний банк форматі конференц-дзвінка провів нараду з топ-менеджерами найбільших українських банків щодо питань роботи банківської системи та фінансових ринків в умовах карантину та запровадження режиму надзвичайної ситуації в окремих регіонах. Про результати зустрічі повідомляється у прес-службі регулятора.

Перша заступниця Голови НБУ Катерина Рожкова зупинилась на практичних аспектах роботи банківського сектору у цей період. Вона нагадала, що Національний банк зменшує регуляторне навантаження на банки:

- відтерміновує проведення стрес-тестування;

- впроваджує буфери капіталу;

- скасовує виїзні перевірки банків;

- відтерміновує подання банками річної фінансової звітності;

- переносить оцінки бізнес-моделей банків.

Окремо заступниця зупинилась на ситуації з обслуговуванням позичальниками кредитів. Позиція Національного банку у цьому питанні така: до всіх кредитів, що станом на вечір 7 березня 2020 року були працюючими та обслуговувались, можна застосовувати пільговий режим обслуговування кредитів на період карантинних заходів, і це не матиме негативного впливу на капітал банку.

Катерина Рожкова також нагадала, що Верховна Рада за ініціативою Національного банку заборонила банкам нараховувати штрафи та пені за прострочення споживчого кредиту у період з 1 березня по 30 квітня.

Заступник Голови НБУ Олег Чурій розповів про останні кроки зі зміни операційного дизайну монетарної політики, яка надасть банкам більшу гнучкість в управлінні власною ліквідністю, а також запровадження довгострокового рефінансування для підтримки кредитування та ліквідності банків. У такий спосіб Національний банк допомагає банківській системі залишатися здоровою і продовжувати належним чином виконувати свою основну функцію - підтримувати економіку.

Окремо Олег Чурій зупинився на ситуації з нестачею валютної готівки в банках.«Банки мають валютну ліквідність сьогодні, вона на коррахунках. Проте готівки не вистачає через перебої з авіасполученням. Найближчим часом це питання буде вирішене: ми вже закупили частину валютної готівки в євро і плануємо завтра провести аукціон з продажу готівкової валюти за безготівку. Також працюємо з контрагентами з США, щоб доставити значну партію в доларах», - додав він.

Під час розмови з банкірами заступник Голови НБУ Сергій Холод анонсував скасування тарифів за підкріплення банків готівкою, а також тимчасове скасування тарифів у Системі електронних платежів (СЕП).«В умовах карантину ми повинні працювати в напрямку дистанційності та онлайн. Необхідно зробити безготівкові платежі дешевшими, ніж готівкові», - наголосив Холод.Також важливо знизити тарифи на інтерчейндж. Це має здійснюватися адміністративним шляхом. Сьогодні банківські послуги повинні бути дистанційними з метою забезпечення соціальної відповідальності банківської системи.

У період карантину, запровадженого для недопущення пандемії в Україні, Національний банк проводитиме такі тематичні наради з банківською спільнотою в онлайн-форматі не рідше ніж раз на десять днів.

Відтепер ви зможете з вашою командою залишатися продуктивними та спільно працювати з інформаційно-правовим полем, уникаючи зовнішніх ризиків за допомогою Антикризового пакету інформаційно-аналітичних продуктів від ЛІГА:ЗАКОН. Переходьте за посиланням та дізнавайтеся більше про антикризові рішення для вашого бізнесу.

Читайте також:

Дешеві кредити для бізнесу сталі доступніші: Уряд прийняв рішення

У державних банках скорочень не буде - Кабмін

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини