Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Коли витрати на послуги адвоката не відшкодують

31.03.2020, 14:35
3177
0

Пропущений строк для подачі доказів про витрати на правову допомогу є пыдставою для її нестягнення
Пропущений строк для подачі доказів про витрати на правову допомогу є пыдставою для її нестягнення

Відшкодування коштів на адвокатські послуги не відбувається, якщо особа вчасно не надала необхідні докази.

Відповідні положення містяться у постанові ВП ВС від 19 лютого 2020 року у справі № 755/9215/15-ц.

Забезпечте себе надійною базою для підготовки до судових спорів та перевірок на підприємстві та створення договорів будь-якої складності та тематики, робіть детальний аналіз судової практики щодо необхідних питань і швидко реагуйте на типові юридичні ситуації та майте завжди під рукою повну правову картина дня, судові рішення з правовими позиціями ВС та алгоритми дій у різноманітних ситуаціях разом з АНТИКРИЗОВИМ ПАКЕТОМ від ЛІГА:ЗАКОН.

Обставини справи

Станом на час прийняття Великою Палатою Верховного Суду постанови у цій справі у матеріалах справи була лише довідка-розрахунок витрат на професійну правничу допомогу станом на 27 лютого 2018 року на суму 73 703,20 грн.

До касаційної скарги відповідачка не долучила новий розрахунок понесених витрат на професійну правничу допомогу та не додала його впродовж усього касаційного провадження.

Вже після прийняття постанови у цій справі і після закінчення п'ятиденного строку, передбаченого частиною восьмою статті 141 ЦПК, відповідачка надала новий розрахунок понесених нею витрат на професійну правничу допомогу, який доповнила витратами на суму 50 894,40 грн.

Позиція Великої Палати

Відповідно до ЦПК кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

З тексту касаційної скарги не вбачається, що особа заявляла про те, що нею будуть подані у строки, передбачені ч. 8 ст. 141 ЦПК, додаткові докази про понесені судові витрати. При цьому строк для подачі таких доказів закінчувався 18 листопада 2019 року включно.

З матеріалів справи вбачається, що заява про ухвалення додаткового рішення про стягнення витрат на професійну правничу допомогу подано 22 листопада 2019 року, тобто зі спливом строків, передбачених положенням ст. 141 ЦПК.

Велика Палата Верховного Суду вважає, що вимога ч. 8 ст. 141 ЦПК щодо строку та порядку подання доказів про розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, має застосовуватися і до справ, що розглядаються в спрощеному провадженні, де судові дебати відсутні. Така практика запроваджена у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду, зокрема у постанові від 16 квітня 2019 року у справі № 817/1889/17.

Велика Палата Верховного Суду вважає, що відповідачка пропустила строк для подання доказів понесених витрат. При цьому у своєму клопотанні від 22 листопада 2019 року відповідачка не просила поновити пропущений процесуальний строк та не вказала про поважність причин його пропуску.

Розрізняйте фейкові новини та відслідковуйте інформацію з надійних джерел у системі Semantrum. Система моніторить понад 20 телеканалів, 1 800 інтернет та друкованих ЗМІ, 15 радіостанцій у реальному часі. Замовте тестовий доступ до системи Semantrum на 14 днів та забезпечте себе достовірною інформацією.

Також читайте:

Судовий збір можуть не сплачувати ті, хто не має доходу


Увійдіть, щоб залишити коментар