Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Реструктуризація кредитів для бізнесу та фізосіб: рекомендації НБУ

Реклама

Національний банк рекомендує банкам реструктуризувати кредити позичальникам, які постраждали через пов'язані із пандемією обмеження.

Про це йдеться у листі Нацбанку № 32-0009/15930 від 27 березня 2020 року.

З повним текстом документа можна ознайомитися у модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН.Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію і приймайте тверді і зважені рішення вже сьогодні.

Реструктуризації, проведені у зв'язку із негативним впливом обмежень через пандемію, будуть вважатися прийнятними та не спричинять додаткового тиску на капітал банків. Можливість таких реструктуризацій передбачена постановою Правління Нацбанку № 39 від 26 березня 2020 року. Відповідно до неї кредити, які не були визнані дефолтними станом на 1 березня 2020 року та будуть реструктуризованими до кінця вересня 2020 року, не вважатимуться такими, на які поширюються окремі ознаки дефолту. Банки мають реструктуризувати кредити у спосіб, який пом'якшує вплив кризи на фінансовий стан позичальників, проте не створює ризиків втрати банком капіталу.

Щодо кредитів фізичним особам, фізичним особам - підприємцям, малому бізнесу

Банкам рекомендовано розробити стандартизовані програми реструктуризацій масових кредитних програм для фізичних осіб та МСБ. Процес реструктуризацій однорідних кредитів пропонується максимально автоматизувати.

У разі складних обставин клієнтам може бути запропонована капіталізації відсоткових платежів у спосіб, що дозволить бізнесу залишатися ліквідним, а фізичним особам підтримувати необхідний рівень поточного споживання.

Прийнятним є підхід, за яким банки тимчасово звільняють клієнта від регулярних платежів за кредитом (переносять платежі на пізніший термін), а потім проводять реструктуризації на триваліший період із урахуванням перспектив відновлення економіки та подолання фінансових труднощів позичальниками.

Банки не повинні погіршувати умови за кредитами за результатами реструктуризації. Реструктуризація не повинна призводити до підвищення ефективної процентної ставки. Банки не повинні вимагати від клієнтів жодних явних чи прихованих комісій за проведення реструктуризацій, необхідність яких викликана обставинами пандемії.

Підтримувати хорошу репутацію у податковій, навіть за умов віддаленої роботи, вам допоможе продукт Liga:REPORT. Це зручний онлайн-сервіс, який допомагає реєструвати ПН/РК, відслідковувати заборгованість по сплаті податків, а також подавати звітність в режимі онлайн. А найголовніше ви зможете забути про головний біль з реквізитами, в сервісі Liga:REPORT вони завжди актуальні. Спробуйте і переконайтесь, робота у віддаленому режимі не стане на заваді ефективності вашої команди.

Щодо кредитів середньому та великому бізнесу

Реструктуризації кредитів середньому та великому бізнесу повинні розглядатися індивідуально із урахуванням останньої фінансової звітності, поточного фінансового стану, вразливості секторів та підприємств до поточної економічної кризи та перспектив їхнього відновлення.

Реструктуризації мають бути здійснені вчасно задля недопущення прострочення боргу більше ніж на 30 днів.

Щодо кредитної політики банків у період кризи

Нацбанк вважає, що збереження та/або збільшення кредитних лімітів добросовісним позичальникам із позитивними кредитними історіями у період кризи є прийнятним заходом, що пом'якшить наслідки економічної кризи.

Рекомендовано банкам продовжити кредитування населення та бізнесу, зокрема за програмою "Доступні кредити 5-7-9 %", дотримуючись консервативних підходів до оцінки кредитних ризиків позичальників.

Також читайте:

У якому випадку бізнес може не платити за оренду в період карантину;

Малий і середній бізнес отримав "кредитні канікули" від Приватбанку;

Куди малому і середньому бізнесу звертатися за підтримкою в період карантину;

За які порушення Податкового кодексу бізнес штрафуватимуть під час карантину.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини