Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківці роз'яснили особливості сплати плати за землю на період карантину

Реклама

Податківці, отримавши багато запитань від бізнесу щодо карантинних нововведень, пов'язаних з платою за землю, надали відповіді на них у Інформаційному листі № 9.

Яким чином відображати в податковій звітності зміни, пов'язані із зменшенням періоду, протягом якого дозволяється не нараховувати та не сплачувати плата за землю?

Законом № 540 скорочено період, визначений Законом від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню поширенню коронаврусної хвороби (COVID-19)» (далі - Закон № 533), протягом якого не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельну ділянки державної та комунальної власності) за земельну ділянки, що перебувають у власності або користування, у тому числа на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарський діяльності, з двох місяців (березень квітень 2020 року) до одного - березень 2020 року.

Особливості декларування податкового зобов'язання

Якщо платник плати за землю на підстав Закону № 533 подав уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за 2020 рік, в який зменшив податкові зобов'язання за березень та квітень 2020 року, то враховуючи вимоги Законом № 540, такий платник податку зобов'язаний подати уточнюючу податкову декларацію до податкової декларації з плати за землю за 2020 рік (з урахуванням раніше поданих уточнюючих податкових декларацій). В цій декларації платник має збільшити податкові зобов'язання з плати за землю за квітень 2020 року, тобто відновити податкові зобов'язання, як були задекларовані в податковій декларації з плати за землю за 2020 рік.

При цьому, Законом № 540 передбачено, що штрафні санкції, визначені Кодексом за внесення змін до податкової звітності в частин збільшення податкових зобов'язань з плати за землю за податковий період квітень 2020 року, не нараховуються.

Фізичні особи - підприємці в частині нарахування та сплати земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності прирівняні у правовому статусі до юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності. Якщо фізичні особи - підприємці мають правовстановлюючі документи на земельну ділянку, так особи також самостійно обчислюють розмір плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) шляхом подання податкової декларації.

Враховуючи зазначене, якщо право на земельну ділянку оформлено відповідно до вимог Земельного кодексу на фізичну особу - підприємця, такий платник на підстав Закону № 533 подав уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за 2020 рік, в якій зменшив податкові зобов'язання за березень та квітень 2020 року, то враховуючи вимоги Законом № 540, він також зобов'язаний подати уточнюючу податкову декларацію до податкової декларації з плати за землю за 2020 рік, як зазначено вище.

Особливості сплати податкового зобов'язання

Законом № 540 визначено, що платники плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності), які визначають податкові зобов'язання з плати за землю на підстав податкових декларацій, сплачують податкове зобов'язання зі сплати плати за землю за податковий період квітень 2020 року у повному обсязі за місцезнаходженням земельної ділянки у строк до 30 червня 2020 року без нарахування пені та штрафних санкцій, передбачених цим Кодексом за порушення термів сплати податкових зобов'язань щодо загальних термів сплати податкового зобов'язання за такий період. Таким чином, Законом № 540 відстрочено на один місяць термін сплати податкового зобов'язання за квітень 2020 року, визначений відповідно до пункту 287.4 статті 287.4 Кодексу: замість 29 травня останнім днем такої сплати буде той же строк, що для сплати податкового зобов'язання з плати за землю за травень - 26 червня 2020 року (зважаючи на те, що 28 червня 2020 року - святковий день, який припадає на вихідний).

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. LIGA360 інтегрувала всі продукти компанії ЛІГА:ЗАКОН в єдиний інформаційний простір, щоб об'єднати всю команду для спільного управління ризиками та пошуку нових можливостей в режимі віддаленої роботи.

Також читайте:

Нові ліміти для ФОП: чи потрібно змінювати групу та як розраховується розмір доходів у 2020 році

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини