Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як продати або купити валюту на міжбанку?

Реклама

Що таке міжбанк?

Міжбанківський валютний ринок - це єдина система торгівлі безготівковою валютою в Україні, в якій приймають участь усі банки, що мають ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій. Що стосується юридичних та фізичних осіб, вони не мають права самостійно выходити на міжбанківський валютний ринок, отже, змушені користуватися відповідними послугами комерційних банків. Операції на міжбанківському валютному ринку здійснюються в інтервалі з 9 до 17 години. Для того, щоб укласти угоду, банки використовують программне забезпечення Reuters або Bloomberg. У ньому відображено всі поточні заявки як на купівлю, так і на продаж валюти. Банк або формує свою заявку на потрібну суму, або підтверджує вже виставлену чужу.

Чому мій банк продає/купує мою валюту на міжбанку за курсами гіршими тих, що публікують фінансові сайти?

Всупереч загальному хибному переконанню, всі заявки клієнтів банків щодо купівлі/продажу валюти на міжбанк не потрапляють. Банк розглядає заявки, що подали клієнти, та проводить так звані «клірингові операції». Наприклад, якщо 5 клієнтів хочуть купити по 20 тисяч доларів, а один клієнт - продати 100 тисяч, банк здійснить ці угоди «всередині себе», за внутрішнім курсом банка. На міжбанківський ринок банк виходить лише з метою купити валюту, якої не вистачає, або навпаки, продати її надлишки.

При валютних операціях більшість клієнтів отримують невигідний внутрішній курс банка, що відрізняється від реального межбанківського на 10-20 копійок, та/або драконівські комісії. Чи варто говорити, що якщо ви втрачаєте 10 копійок на кожному доларі, а ваш конкурент - ні, то ваш бізнес у довгостроковій перспективі приречений?

Як моніторити ситуацію на міжбанку?

Дані з Міжбанку не друкуються у вільному доступі. Звичайно, можна ознайомитися з орієнтовними курсами на фінансових сайтах, але вони недостатньо актуальні для оперативного прийняття рішень.

Для моніторинга курса реальних угод на Міжбанку існує кілька інформаційних систем, наприклад, Pro версія сайта «Курс України» та інші. Вартість доступа до таких систем коливається від 585 грн. (при оплаті за рік) до 1000 грн. на місяць. Проте варто розуміти, що використовуючи їх, ви отримуєте можливість заощадити істотні суми. Наприклад, кожного місяця ви продаєте чи купуєте 50 000 доларів. Покращивши курс ваших операцій лише на 5 копійок, ви заощадите 50 000х12x0.05 = 30 000 гривень. Практично всі великі компанії та багато дрібних користуються тією чи іншою інформаційною системою. Курс України Pro на даний момент вважається однією з найбільш точних.

Як продати/купити валюту по реальному міжбанківському курсу?

Щоб не «дарувати» гроші банку, в електронній заявці на купівлю чи продаж валюти необхідно вказувати бажаний курс, орієнтуючись на поточні котирування міжбанка.
Заявку варто подавати не завчасно, як майже напевно просить ваш банк, а після 10 ранку, коли торги вже йдуть. Чим більш оперативним та точним буде ваше джерело інформації, тим більша ймовірність, що вказаний у заявці курс буде цікавим вашому банку. Наприклад, якщо ви вказали бажаний курс продажу доларів 24,20, а ваш банк бачить, що поточні котирування міжбанка дозволяють перепродати їх по ціні 24,25 іншому банку, він АБО вдовольнить вашу заявку, АБО проігнорує її, сподіваючись змусити вас віддати валюту дешевше. У випадку, коли ваш банк хронічно залишає ваші заявки невиконаними, змушуючи вас до невигідних угод, варто замислитися про зміну банку на більш гнучкий та менш жадібний.

Матеріал партнера

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини