10 червня стартує пілотний проект із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок, який продовжиться 2 роки. Відповідну постанову прийнято Урядом 3 червня.
Це означає, що рішення про реєстрацію земельної ділянки може бути прийнято будь-яким державним кадастровим реєстратором, обраним за принципом випадковості системою Державного земельного кадастру.
Зокрема, удосконалюються такі процедури:
- скорочення реєстрації земельної ділянки з 14 до 7 робочих днів;
- реалізація принципу екстериторіальності при наданні відповідної послуги;
- усунення причин, які зумовлюють необхідність неодноразових звернень заявників із заявами та документами через центр надання адміністративних послуг до державних кадастрових реєстраторів (у разі відмови у державній реєстрації).
Також через Єдиний державний портал адміністративних послуг можна буде замовити, провести та одержати результати державної експертизи землевпорядної документації в електронній формі.
Сертифікованим інженерам-землевпорядникам надано повноваження щодо виправлення помилок у застосуванні систем координат земельних ділянок (у тому числі помилок, що виникли при перерахунку із однієї системи координат в іншу), які були сформовані до 1 січня 2013 року та відомості про які були перенесені до Державного земельного кадастру та помилок у відомостях щодо місця розташування земельних ділянок.
Контролювати дані щодо належного вам нерухомого майна можна за допомогою сервісів SMS-МАЯК та SMS-маяк Земля які повідомляють не лише про зміни, що відбулися у реєстрі, а й про спроби внести такі зміни.
Зверніть увагу на комплексне рішення LIGA360 для аграрних компаній від ЛІГА:ЗАКОН. Система включає інструменти для відстеження зовнішніх ризиків та управління командами віддалено. Це дозволить агробізнесу оперативно реагувати на зміни законодавчого поля, позицій партнерів і конкурентів агроринку, що критично-важливо під час загальної турбулентності бізнесу.