Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як розраховується сума податкової знижки: алгоритм від ДПС

Реклама

ГУ ДПС у Київській області публікує загальний алгоритм розрахунку суми податкової знижки.
Які витрати можна включити до податкової знижки читайте за посиланням. Зверніть увагу, що перелік документів для отримання податкової знижки розширено.
Алгоритм нарахування податкової знижки виглядає наступним чином:
- на підставі підтверджувальних документів визначається сума витрат, яку дозволяється включити до податкової знижки.
- визначається база оподаткування шляхом віднімання від загального річного оподатковуваного доходу сум застосованих податкових соціальних пільг та сум витрат, які дозволено включити до податкової знижки (інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих податкових соціальних пільг, утриманого податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця).
ДПС звертає увагу, що платнику податку повертається не сума витрат, понесена платником податку, а різниця в сумі податку на доходи фізичних осіб, отримана внаслідок зменшення бази оподаткування на суму витрат, дозволених до включення до податкової знижки.
Внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата ПДФО, оскільки загальний річний оподатковуваний дохід зменшується на суму понесених витрат, дозволених до включення до податкової знижки.
Сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації до фіскального органу.
Приклад розрахунку:
У 2019 році батько витратив на навчання сина (чи іншого члена сім'ї першого ступеня споріднення) у розмірі 25 000 грн.
Заробітна плата батька за 2019 рік склала 200 000 грн., з неї утримано 36 000 грн. податку на доходи фізичних осіб (18% від отриманого доходу). Податкова соціальна пільга до заробітної плати батька не застосовувалася.
Розраховуємо суму податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню внаслідок застосування платником права на податкову знижку:
Визначаємо базу оподаткування, зменшену на суму витрат на навчання:
200 000 - 25 000 = 175 000 грн.
Визначаємо суму податку на доходи фізичних осіб із цієї бази:
175000 х 18% = 31 500 грн.
Сума ПДФО, яка підлягає поверненню платнику - це різниця між фактично утриманим податком та податком, який підлягає утриманню внаслідок застосування податкової знижки: 36000 - 31500 = 4 500 грн.
Таким чином, сума ПДФО, яка підлягає поверненню внаслідок використання платником права на податкову знижку, складає 4 500 грн.
Вся інформація про поточні податкові зміни доступна в новому модулі ПОДАТКИ-2020, багато з матеріалів якого відкрито для вільного доступу. Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Читайте головні новини, аналітичні матеріали та інтерв'ю ЛІГА:ЗАКОН Бізнес тепер у Telegram! Також підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини