У Держгеокадастрі планують створити реєстр осіб, які реалізували своє право на отримання земель сільськогосподарського призначення. Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Виявлено численні порушення приватизації, зокрема реалізація безоплатного права на 2 га землі одними і тими ж людьми кілька разів у різних регіонах. Найближчим часом інформацію про цих осіб буде опубліковано.
Як безоплатно отримати земельну ділянку в Україні читайте за посиланням
«Ви не повірите, але до сьогодні в нашій державі, роздаючи сотні тисяч гектарів землі шляхом безоплатної приватизації, держава не має офіційного єдиного реєстру громадян України, які отримали безоплатно 2 гектари. Наразі триває процес створення такого реєстру», - наголосив очільник Держгеокадастру.
Уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості.
Голова Держгеокадастру Роман Лещенко під час презентації попередніх результатів аналізу матеріалів безоплатної приватизації земель впродовж 2013-2020 років, повідомив, що щороку в межах безоплатної приватизації у приватну власність громадян України передавалось близько 100 тис. га земель.
За цей період 445 486 громадян отримали безоплатно у приватну власність земельні ділянки за рішеннями територіальних органів Держгеокадастру. Загальна площа виділених ділянок - 690 тис га. 570 тисяч га були надані українцям для ведення особистого селянського господарства.
Держгеокадастр виявив вже понад 10 тисяч наказів про відведення землі, які потенційно є подвійною приватизацією. Зараз триває перевірка наказів, виданих по всій країні, ідентифікуються особи, які брали участь у приватизації земель. Інформація про виявлені факти порушень, зокрема подвійної приватизації земель, буде передана до правоохоронних органів. Водночас, для осіб, що свідомо, чи несвідомо взяли участь у таких діях, є можливість добровільного повернення земель, які були незаконно приватизовані.
Старт земельної реформи в умовах нестачі коштів, активізація рейдерства та законодавчі зміни можуть призвести до неочікуваних наслідків. ЛІГА:ЗАКОН розробила комплексне рішення - LIGA360 для агробізнесу, яке допоможе всій команді об'єднати зусилля для управління ризиками та вирішення щоденних професійних завдань.
Читайте також:
У власників паїв є час до 1 січня 2025 року, щоб зареєструвати право власності: як це зробити
Яким буде мінімальний податок на с/г землі: законопроект № 3131-д