Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Книги обліку доходів для ФОП скасують з січня 2021 року

Реклама

Закон від 14.07.2020 № 786-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців" (проект №2524) вже офіційно опублікований та набув чинності 8 серпня 2020, проте деякі зміни запроваджуються з 1 січня 2021 року, зокрема, щодо скасування обов'язкової книги обліку доходів для ФОП.

ФОП на загальній системі оподаткування зобов'язані вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет. Типову форму, за якою здійснюється облік доходів і витрат, та порядок ведення такого обліку визначить Мінфін.

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність також зобов'язані вести облік доходів і витрат і зможуть це робити в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет. Типову форма такого обліку та порядок його ведення визначить Мінфін.

ФОП-платники єдиного податку І-ІІІ груп, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.

ФОП-платники єдиного податку III групи, які є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат. Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді.

Юридичні особи - платники єдиного податку III групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2, 44.3 статті 44 ПКУ.

Зверніть увагу! Відповідно до п. 7 Порядку №579 Книга обліку має зберігатися у платника податку протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис.

Зручно та швидко сплатити податки і подати звіти можна за допомогою бота-бухгалтер ReporTах. Просто додайте свою банківську карту - бот самостійно сплатить ЄСВ та Єдиний податок на актуальні рахунки.

Крім того, з 1 січня 2021 року набудуть чинності зміни щодо сплати авансового внеску з податку на прибуток у разі виплати дивідендів (авансові внески не справляються/не нараховуються на суми операцій, які для цілей оподаткування прирівнюються до дивідендів ), а також зміни щодо нового порядку постановки на облік нерезидентами-платниками податку на прибуток: нерезидент стає на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням свого постійного представництва до початку своєї господарської діяльності через таке представництво у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Нерезидент, який розпочав господарську діяльність через своє постійне представництво до реєстрації в контролюючому органі, вважається таким, що ухиляється від оподаткування, а одержані ним прибутки вважаються прихованими від оподаткування.

Чи є ця новина позитивною для вашої компанії? Діліться можливостями зі своїми колегами за допомогою рішення LIGA360. Розробляйте план дій онлайн в діалозі, швидко повідомляйте про зміни та впорядкуйте бесіди в екосистемі хмарних рішень. Отримайте вільний доступ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини