Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Вітчизняні виробники будівельної продукції зможуть вийти на європейський ринок: прийнято Закон

Реклама

Сьогодні, 2 вересня, Верховна Рада прийняла Закон «Про надання будівельної продукції на ринку» (проект № 2698). Закон встановлює основні вимоги до споруд та суттєві характеристики будівельної продукції, порядок декларування та застосування знаку відповідності технічним регламентам, обов'язки суб'єктів господарювання, регламентні технічні специфікації, порядок здійснення державного ринкового нагляду і державного контролю будівельної продукції.

Щодо кожної будівельної продукції, що надається на ринку, надаватиметься реєстраційний номер декларації показників у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва або паперова копія декларації показників, роздрукована з цієї системи.

Виробники зобов'язані будуть складати декларацію показників будівельної продукції та наносити знак відповідності технічним регламентам, крім окремих випадків.

Також виробник повинен забезпечити наявність процедур, які гарантують, що задекларовані показники будівельної продукції підтримуються під час серійного виробництва. При цьому належним чином мають враховуватися зміни в типі продукції або застосовних регламентних технічних специфікаціях.

У разі необхідності забезпечення точності, надійності та стабільності задекларованих показників будівельної продукції виробник повинен проводити випробування зразків будівельної продукції, що введена в обіг або надається на ринку, вивчати та (за потреби) підтримувати облік скарг, невідповідної продукції та її відкликань, а також інформувати розповсюджувачів будівельної продукції про такий моніторинг.

Перед наданням будівельної продукції на ринку розповсюджувачі повинні пересвідчитися в тому, що на будівельну продукцію нанесено знак відповідності технічним регламентам, а продукція супроводжується зрозумілими для користувачів інструкціями та інформацією про безпечність.

Бізнес потребує контролю, особливо в період нестабільних економічних умов. Моніторте стан компаній 24/7 у системі CONTR AGENT, яка містить базу досьє на понад 6,5 млн компаній та ФОП України. Почати моніторинг зараз.

Будьте незалежними від зовнішніх змін! Об'єднайте сили спеціалістів та підберіть комплексне рішення для всієї компанії від ЛІГА:ЗАКОН зі знижкою 50%! Замовляйте свій ПРЕМІУМ ПАКЕТ комплексного рішення LIGA360 для всієї ТОП-команди, включаючи: керівника, юриста, фіндиректора, HR-менеджера, PR-менеджера. Або ж оберіть власний комплекс інформаційно-аналітичних продуктів LIGA360 для роботи в залежності від вашої професійної ролі. Час летить, встигніть скористатися унікальною можливістю для вашого бізнесу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини