Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банкам дозволили закривати поточні рахунки через фінмоніторинг

Реклама

Постановою від 3 вересня 2020 року №129 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" Нацбанк врегулював низку питань, пов'язаних із порядком відкриття та закриття рахунків клієнтів банків, а також залученням банками вкладів (депозитів) на рахунки вкладників.

Постанова набуває чинності з 4 вересня 2020 року (норми щодо виключення порядку відкриття і закриття банками рахунків виборчих фондів - з 5 вересня 2020 року).

Так, Національний банк, урахувавши вимоги оновленого законодавства з фінансового моніторингу:

- передбачив можливість віддаленого встановлення ділових відносин між банком та клієнтом з дотриманням вимог, встановлених нормативно-правовим актом Національного банку з питань фінансового моніторингу;

- надав банкам право закривати поточні рахунки клієнта за наявності підстав, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу;

- заборонив банкам закривати поточні рахунки клієнтів у разі якщо грошові кошти, що знаходяться на рахунку клієнта, заморожені (зупинені) відповідно до законодавства з питань фінансового моніторингу.

Крім того, регулятор встановив порядок:

- відкриття та закриття рахунків інвесторів - юридичних осіб-резидентів за угодами про розподіл продукції;

- залучення банками вкладів (депозитів) від фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб-нерезидентів, представництв юридичних осіб-нерезидентів в Україні (включно з інвесторами за угодою про розподіл продукції на території України) та здійснення операцій за ними;

- випуску та погашення ощадних (депозитних) сертифікатів, номінованих у банківських металах.

Також Національний банк:

- скасував вимогу про необхідність подання до банку фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, копії документа, що підтверджує взяття її на облік відповідним контролюючим органом. Тож банки самостійно отримуватимуть такі відомості з даних, що оприлюднені на офіційному вебсайті Державної податкової служби України;

- дозволив фізичним особам підписувати договори цифровим власноручним підписом;

- зобов'язав інвесторів (фізичних і юридичних осіб, банки) та номінальних утримувачів подавати до банку копію документа про їх взяття на облік у контролюючому органі.

Як захистити свій бізнес та розібратися в рутині підприємницької діяльності? Обирайте комплекс діджитал інструментів для вирішення головних задач ФОП.

Усі шаблони та підказки для оформлення звітності, доступ до законодавчих актів, які регулюють підприємницьку діяльність, моніторинг контрагентів та бізнес-партнерів у режимі 24/7. Тільки до Дня підприємців скористайтеся акційною пропозицією -30%.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини