Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Промислові підприємства зобов'яжуть готувати плани моніторингу викидів парникових газів

Реклама

23 вересня Уряд прийняв три нормативно-правових акти, що мають забезпечити прозорий та коректний облік викидів парникових газів промисловими підприємствами в Україні. Про це повідомляє Урядовий портал.

“Із налагодженням процесу держава отримає чітке розуміння реального об'єму викидів, а отже, зможе ефективно планувати відповідну політику, виконувати взяті на себе зобов'язання та стимулювати підприємства впроваджувати нові технології”, - зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

З 2021 року визначені Урядом великі і середні промислові підприємства України будуть зобов'язані готувати плани з моніторингу викидів парникових газів і затверджувати їх в Міндовкіллі. Щорічно підприємства будуть готувати звіти про викиди парникових газів, які будуть перевірятися незалежними експертами відповідно до встановлених процедур та потім подаватися на затвердження в Міндовкілля.

Нагадаємо, що з 2019 року в Україні діє податок на викиди парникових газів на рівні 10 грн за тонну викидів, проте підприємства розраховують обсяги викидів за різними методиками, а подані звіти не проходять перевірку. Тобто дані, які держава збирає, не репрезентативні, а бюджет, можливо, недоотримує податки.

Відзначимо також, що в Уряді на наступний рік запланували низку податкових змін. Зокрема, в Раді вже зареєстровано законопроект № 4101, яким пропонується підвищити з 1 січня 2021 року ставку екологічного податку за викиди СО2 з 10,00 грн/т до 30 грн/тонну у 2024 році (щорічне підвищення на 5 грн/тонну). 

Вся інформація про поточні податкові зміни доступна в модулі ПОДАТКИ-2020, багато з матеріалів якого відкрито для вільного доступу. Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Час опанувати навички ризик-менеджменту. Спробуйте новий інструмент з управління ризиками і можливостями від ЛІГА:ЗАКОН. Моніторинг правового й інформаційного поля, бізнес-розвідка про конкурентів і партнерів, єдиний простір роботи з командою, можливість сформувати персональне рішення для вашого бізнесу з індивідуальним набором робочих місць та продуктів разом з LIGA360. Спробуйте тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини