Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Вітаміни та мінерали додаватимуть до харчових продуктів за новими правилами

Реклама

МОЗ наказом від 16.07.2020 № 1613 затвердив Правила додавання вітамінів, мінеральних речовин та деяких інших речовин до харчових продуктів.

Дія цих Правил поширюється на всіх операторів ринку, незалежно від форми власності, які провадять господарську діяльність, пов'язану з виробництвом харчових продуктів.

Щоб тримати в фокусі важливі для вашого бізнесу зміни, замовляйте тестовий доступ до рішення LIGA360

До харчових продуктів можуть бути додані лише вітаміни та/або мінеральні речовини, зазначені у додатку 1 до цих Правил, і лише у формах, зазначених у додатку 2.

Забороняється додавати вітаміни та мінеральні речовини до:

  • неперероблених харчових продуктів, в тому числі фруктів, овочів, м'яса, свійської птиці та риби;

  • напоїв, що містять понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць спирту.

Загальна кількість доданих вітамінів та мінеральної речовини не повинна перевищувати максимально допустимий рівень. У разі, якщо законодавством України не встановлені для певного вітаміну, мінеральної або іншої речовини, значення максимально допустимого рівня додавання та/або верхнього безпечного рівня, оператори ринку можуть застосовувати значення, що визначені в документах відповідних міжнародних організацій, а у разі відсутності таких параметрів у цих документах - застосовувати відповідні значення, що встановлені законодавством Європейського Союзу.

Маркування, представлення та реклама харчових продуктів, до яких були додані вітаміни та/або мінеральні речовини, не повинні містити, у будь-яких прямій або прихованій формах, тверджень про те, що збалансований та різноманітний раціон харчування не може забезпечити постачання поживних речовин у кількостях, необхідних для нормального функціонування людського організму. Також маркування й реклама не повинні бути неправдивими або такими, що вводять споживача в оману стосовно покращення поживної цінності цих харчових продуктів у результаті додавання до них зазначених поживних речовин та відповідати вимогам законодавства щодо надання споживачам інформації про харчові продукти.

Маркування повинно містити інформацію стосовно загальної кількості вітамінів та мінеральних речовин з урахуванням доданих.

Маркування вітамінів і мінеральних речовин в складі харчового продукту, якщо вони додані лише з метою збагачення продукту, може здійснюватися шляхом зазначення загальної назви речовини або форми вітаміну та/або мінеральної речовини.

В харчових продуктах, що призначені для кінцевого споживача та тих, що призначені для постачання в заклади роздрібної торгівлі (включно електронної) вміст трансжирних кислот, які не є трансжирними кислотами, що природно містяться в жирах тваринного походження, не повинен перевищувати 2 г на 100 г загальної кількості усіх жирів, що містяться в харчовому продукті. Оператори ринку, які постачають харчові продукти, що не призначені для кінцевого споживача повинні надавати іншим операторам ринку інформацію про кількість таких трансжирних кислот, якщо вона перевищує це значення (норми щодо трансжирних кислот набудуть чинності через три роки з дня його офіційного опублікування наказу).

Забороняється додавати до харчових продуктів або використання у виробництві харчових продуктів інших речовин або інгредієнтів, що містять: траву ефедри (хвойник) та препарати на її основі; кору йохімбе та препарати на її основі.

Межі допустимих відхилень кількості вітамінів, мінеральних речовин та інших речовин в харчових продуктах від відповідних значень, що вказані в маркуванні, встановлені в додатку 4.

Харчові продукти, які відповідають вимогам, що діяли до набрання чинності цим наказом, але не відповідають вимогам цього наказу, можуть ввозитися на митну територію України, вироблятися та/або вводитися в обіг протягом трьох років після набрання чинності цим наказом. Такі харчові продукти можуть перебувати в обігу до настання кінцевої дати споживання або закінчення строку придатності, або мінімального терміну придатності.

Час опанувати навички ризик-менеджменту. Спробуйте новий інструмент з управління ризиками і можливостями від ЛІГА:ЗАКОН. Моніторинг правового й інформаційного поля, бізнес-розвідка про конкурентів і партнерів, єдиний простір роботи з командою, можливість сформувати персональне рішення для вашого бізнесу з індивідуальним набором робочих місць та продуктів разом з LIGA360. Спробуйте тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини