Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Розмитнення "євроблях": нові законопроекти

Реклама

У Верховній Раді зареєстрували два законопроекти, які покликані знизити податкове навантаження на імпорт вживаних легкових автомобілів (проекти № 4172 та № 4173).

Бажаєте першими отримувати сповіщення про прийняття законопроектів чи зміни статусу законодавства? Налаштуйте віджет smart-сигнали в екосистемі LIGA360. Щоб отримати тестовий доступ - переходьте за посиланням.

Зокрема, пропонується звільнити від ПДВ та акцизного податку операції з ввезення транспортних засобів особистого користування (у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію), що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 УКТ ЗЕД для окремих пільгових категорій громадян (багатодітних сімей, осіб з інвалідністю та учасників бойових дій).

Звільнення від оподаткування не застосовується, якщо середня вартість за одну одиницю транспортного засобу складає суму понад понад 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на відповідний рік та якщо особа, яка ввозить транспортний засіб, вже скористалась звільненням від сплати податку та акцизу.

У разі ввезення на митну територію України транспортних засобів у кількості більше однієї одиниці звільнення від сплати податку на додану вартість застосовується тільки до однієї одиниці транспортного засобу за вибором.

Також пропонується звільнити від транспортного податку транспортні засоби спеціального та спеціалізованого призначення, у тому числі швидкої медичної допомоги, транспортні засоби, що входять до складу Збройних сил України, військових формувань та правоохоронних органів, служб безпеки на транспорті, транспортні засоби будинків маляти, будинків-інтернатів, транспортні засоби, які належать особам з інвалідністю тощо.

Крім того, запропоновано звільнити від оподаткування акцизним податком, ПДВ, транспортним податком, військовим збором операції з ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту транспортних засобів особистого користування, що були у використанні, що класифікуються за товарними позиціями 8703, 8704 (з повною масою не більше 3,5 т) згідно з УКТ ЗЕД, що ввезені на митну територію України до 1 вересня 2020 року в митних режимах тимчасового ввезення та транзиту й не були оформлені для вільного обігу, у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію, крім транспортних засобів особистого користування, які:

  • вироблені до 1 січня 1992 року;

  • мають вартість понад 100 розмірів мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня 2020 року;

  • якщо особи скористалися звільненням від сплати акцизного податку.

Стежте за новинами вашої галузі? Спробуйте створити свій власний інфопростір в екосистемі LIGA360. Власна стрічка новин і моніторинг понад 1835 медіа, 20 телеканалів, 15 радіостанцій, 1 800 інтернет і друкованих ЗМІ. Обирайте що читати саме вам! Протестувати LIGA360

Зверніть увагу: ПДР, камери та штрафи: що варто знати

Зміни до Митного кодексу передбачатимуть повне або часткове звільнення від оподаткування митом операцій із ввезення транспортних засобів особистого користування (автобуси, легкові автомобілі, вантажні автомобілі загальною масою до 3,5 тони) та причепів до них, у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію для осіб: з інвалідністю або членами сім'ї особи з інвалідністю, законними представниками недієздатних осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю тощо. Це стосується ввезення лише одного транспортного засобу протягом 5 років.

Для всіх категорій встановлюються однакові застереження, а саме - ці податкові преференції не поширюються на транспортні засоби вироблені до 1 січня 1992 року, їх вартість є понад 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2020 року (тобто понад 944,6 тис. грн. станом на 2020 рік), якщо особа, яка ввозить транспортний засіб, уже скористалася звільненням від сплати податку на додану вартість відповідно до цього пункту протягом 5 років.

Нагадаємо, у Верховній Раді вже зареєстровано три законопроекти, якими пропонують вирішити питання розмитнення транспортних засобів

Читайте також: Коли “євробляхерів” не оштрафують за пропущені строки розмитнення

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини