Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Укравтодор ввів нові засоби заспокоєння руху: що це таке та коли діятиме

Реклама

Укравтодор доповнив перелік стандартних засобів, які використовуються на дорозі для заспокоєння руху.

Про це повідомили у Фейсбуці Укравтодору.

Так, окрім «лежачих поліцейських» пригальмовувати водіїв будуть острівці безпеки, бордюрні розширення, чокери та розділювальні смуги. Ці зміни набудуть чинності 1 листопада.

Чому це важливо?

Вимоги нового стандарту закладають комплексний підхід до створення системи безпечних умов руху дорогами та вулицями.

Засоби заспокоєння руху встановлюються не тільки для зменшення швидкості, а головним чином для рівномірності транспортних потоків. Особлива увага до приділена ділянкам, де автомобільні потоки конфліктують з пішохідними та велосипедними.

Неправильний вибір швидкості, а частіше її перевищення, призводить до зростання травматизму на дорогах. Засоби заспокоєння руху є ефективним доповненням до обмежень швидкості.

Також читайте: Техпаспорт у смартфоні: передати право управління авто стане простіше

Що таке засоби заспокоєння руху?

Дотепер існував лише один засіб заспокоєння руху - так званий «лежачий поліцейський».

Змінені стандарти дозволять встановлювати розділювальні острівці або смуги, бордюрні розширення, чокери та острівці безпеки. Вони проєктуються під час ремонту або модернізації існуючих доріг та вулиць, а також під час будівництва та реконструкції. Завдяки комплексному підходу водій підтримує постійну безпечну швидкість, а не змінюють її, повсякчас розганяючись та гальмуючи.

Основою створення стандарту стала концепція VisionZero.

Контроль за проектами доріг

Раніше Укравтодор повідомляв про збільшення кількості ДТП на щойно відремонтованих дорогах. Безпека на дорогах всіх учасників руху є таким самим важливим пріоритетом Укравтодору, як і будівництво якісних доріг. Саме тому в цьому році вперше усі проєкти ремонтів обов'язково проходять так звану 5 секцію Технічної ради Укравтодору, яка обов'язково оцінює проєкти з точки зору забезпечення заходів безпеки руху.

Читайте професійні новини з перевірених джерел та отримуйте понад 10 інструментів, що автоматизують щоденну роботу аудитора та бухгалтера з LIGA360:КОМПЛЕКСНІ РІШЕННЯ.

Відстежувати, що пишуть, говорять чи показують ЗМІ про вас або вашу компанію можна за допомогою сервісу медіамоніторингу Semantrum. Відстежуйте згадки про ваш бренд і відгуки про компанію зі знижкою до 30% на Semantrum та персональний робочий простір для піарника у системі LIGA360 .

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини