Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТОП-12 законопроектів для бізнесу на думку ЄБА

Реклама

Експерти Європейської Бізнес Асоціації розглянули перелік законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді, та виділили ті законодавчі ініціативи, прийняття яких, на їх думку, матиме позитивний вплив на діяльність бізнесу вже у короткостроковій перспективі.

Так, ЄБА виділила такі законодавчі ініціативи:

1) Законопроект № 2289 щодо розблокування доступу до інноваційних засобів захисту рослин.

З текстами законопроектів зручно ознайомитися в ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити повнофункціональний тестовий доступ можна тут.

У ЄБА зазначають, що прийняття законопроекту дозволить підвищити врожайність сільгоспкультур та набагато посилити рівень екологізації сільського господарства, а саме знизити кількість внесення ЗЗР на 30-40%, зменшити обсяг робочого розчину в два рази, значно підвищити безпековий профіль.

2) Законопроект № 2207-1-д щодо впровадження системи правління відходами за європейськими практиками.

Цей рамковий законопроект створює систему управління відходами в Україні у відповідності з кращими практиками ЄС шляхом впровадження заходів для запобігання або зменшення утворення відходів, сприяння підготовці їх до повторного використання і відновленню як вторинної сировини, так і енергетичних ресурсів. Водночас експерти Асоціації вважають за потрібне прибрати з законопроекту можливість сплачувати екологічний податок як альтернативу до створення системи розширеної відповідальності виробника.

3) Законопроект № 3656 щодо зниження ставки ПДВ для деяких видів аграрної продукції.

Зниження ставки ПДВ для аграрного сектору сприятиме детінізації аграрного виробництва. Завдяки прийняттю законопроекту можуть в рази знизитись витрати бюджету та ризики втрат, пов'язаних із шахрайством з ПДВ та недоброчесними практиками мінімізації податкових зобов'язань, оскільки різко знижується ефективність таких схем. Водночас представники молочної галузі Асоціації вбачають у документі ризики подорожчання готової молочної продукції та зменшення її споживання українцями та просять виключити молоко незбиране із тексту законопроекту при підготовці до другого читання.

Рецепт легкої звітності - сервіс Liga:REPORT для ФОП. У ньому містяться всі необхідні форми звітів з підказками, податковий календар, автоматичні нагадування, перевірка заборгованості перед державою. Новинка місяця - онлайн-книга обліку доходів. Придбати за найнижчою ціною

4) Законопроект № 3848 щодо скасування акцизних марок для тихих вин та можливість ввезення зразків алкогольної продукції.

У разі прийняття цього законопроекту до переліку товарів, які не підлягають маркуванню марками акцизного податку, будуть додані тестові зразки та виноробна продукція міцністю до 15%. Очікується, що такі податкові зміни створять податкові умови для розвитку бізнесу та стимулювання економіки, а також спростять адміністрування задля стимулювання легалізації бізнесу.

5) Законопроект № 3906 щодо посилення вимог до спиртзаводів щодо виробництва спирту.

Законопроект встановлює посилені вимоги до виготовлення та реалізації спирту, а також посилення відповідальності за злочини у цій сфері. Документом конкретизуються вимоги до ліцензування спирту та створюються умови для протидії його незаконному виготовленню та обігу.

6) Законопроект № 1182-1-д щодо запуску ринку внутрішнього водного транспорту.

Асоціація підтримує законопроект №1182-1-д за умови збереження принципових положень, напрацьованих за участі бізнесу перед другим читанням. Ключові напрацювання, які депутати врахували під час доопрацювання законопроекту, та які мають важливе значення для розвитку внутрішніх водних шляхів, зокрема щодо залишення функцій реєстрації ліній закордонного плавання за Морською адміністрацією; встановлення ліцензування діяльності лише для перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішніми водними шляхами (а не ліцензування вантажних перевезень загалом); виключення положення щодо фінансування внутрішніх водних шляхів за рахунок портових зборів.

7) Законопроект № 2740, який можна назвати "Маски-шоу Стоп - 3".

Законопроект покликаний захистити права фізичних осіб та бізнесу від незаконних дій слідчих осіб під час проведення досудового розслідування кримінальних правопорушень. ЄБА сподівається, що його прийняття удосконалить методику проведення слідчих дій та урегулює питання з вилученням техніки для проведення розслідування.

8) Пакет законопроектів для ІТ-індустрії: законопроекти № 3933 та № 3933-1, а також законопроект № 3979 щодо стимулювання розвитку IT-індустрії в Україні.

Також Асоціація наголошує на необхідності продовження та посилення розвитку ІТ-індустрії. ЄБА підтримує даний пакет законопроектів за умови внесення правок від ІТ комітету Асоціації. Зауваження стосуються особливостей оподаткування, правового регулювання, трудових відносин, правил працевлаштування іноземних спеціалістів, ІТ освіти.

9) Законопроекти № 3543-1, № 3631 і № 3632, якими передбачено реформу екологічних фінансів.

У ЄБА зазначають, що за останні роки ставки екоподатку зросли в десятки разів, але отримані кошти використовуються неефективно і розчиняються у бюджеті. Ці законопроекти спрямовані реформувати три основні складові - забезпечення цільового використання коштів, поетапного коригування ставок та посприяють подальшій гармонізації українського законодавства з європейськими нормами.

10) Законопроект № 3318 щодо запровадження нових правил на ринку ветеринарних ліків.

Законопроект посилює контроль за ринком ветеринарних лікарських засобів шляхом запровадження механізмів ліцензування та постреєстраційного нагляду за ветеринарними ліками. Водночас експерти Асоціації вважають за потрібне прибрати з законопроекту вимогу проведення досліджень якості препаратів виключно в Україні та врегулювати питання функціонування офіційних представництв міжнародних компаній в Україні. Також даним законопроектом є можливість зберегти спрощену реєстрацію кормових добавок.

11) Законопроект № 3672 щодо розблокування ринку кормів.

Прийняття законопроекту дозволить на тимчасовій основі розблокувати ситуацію на ринку кормів для тварин, яка склалась внаслідок того, що Україна ще не перейшла від реєстрації кормів, яка була раніше, до реєстрації кормових добавок, як це відбувається у ЄС.

12) Законопроект № 3091, яким передбачено реформу державного екологічного контролю.

Законопроект пропонує сконцентрувати усі функції екологічного нагляду та контролю в одному органі, який замість суто контролюючої функції, зможе також займатись екологічним моніторингом та просвітництвом. Водночас, ЄБА наголошує, що з метою балансу інтересів усіх стейкхолдерів, з документу слід прибрати суперечливі положення, що стосуються проведення перевірок та правоохоронного статусу органу. Натомість, у законі слід чітко прописати алгоритм, терміни перевірок та повторних перевірок з урахуванням європейського досвіду, залишити за компаніями право оскаржувати рішення контролюючого органу та передбачити підвищення рівня кваліфікації та мотивації інспекторів, які приходять на перевірки.

В період кризи важливо стежити за діяльністю ваших конкурентів та партнерів. Бізнес-розвідка - це інструмент екосистеми LIGA360 для отримання інформації про конкурентів, партнерів чи постачальників в розрізі змін в держреєстрах, бенефіціарів, керівників, виграних тендерів і судових рішень. Тримайте руку на пульсі змін 24/7 зі смартфону або комп'ютера разом з LIGA360. Замовити тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини