Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мін’юст назвав 4 необхідні кроки перед купівлею земельної ділянки

Реклама

Мін'юст зазначає, що перед придбанням земельної ділянки важливо перевірити не тільки її, але й продавця.

Перевірити репутацію продавця ви можете за допомогою сервісу CONTR AGENT. Сервіс дає змогу дізнатися актуальну та достовірну інформацію з державних реєстрів та відкритих джерел.

Перевірка земельної ділянки в державних реєстрах дає можливість встановити реального власника об'єкта нерухомості, категорію земель, цільове призначення земельної ділянки, її площу, майнові права третіх осіб (оренда, сервітут тощо), а також перевірити наявність або відсутність діючих обмежень у використанні земельної ділянки (охоронні зони навколо об'єктів комунікацій, інфраструктури тощо).

Щоб перевірити земельну ділянку перед купівлею, вам необхідно виконати усього кілька кроків:

1. З'ясуйте, чи присвоєно земельній ділянці кадастровий номер, зокрема - на публічній кадастровій карті України.

Дізнатися цю інформацію можна у власника землі, або ж самостійно. А за допомогою Публічної кадастрової карти також можна з'ясувати тип власності земельної ділянки, її цільове призначення і площу.

Важливо! Без наявності кадастрового номеру сьогодні неможливо провести жодну юридичну дію щодо земельної ділянки! Тож власникам ділянок, яким досі не присвоєно кадастровий номер, варто звернутися до найближчого розробника документації із землеустрою.

2. З'ясуйте інформаціюпро право власності та речові права на земельну ділянку на вебпорталі Держгеокадастру.

Зі сформованої довідки можна дізнатися, зокрема, про:

- нормативну грошову оцінку ділянки;

- зареєстроване обмеження у використанні ділянки;

- суб'єктів права власності на земельну ділянку.

- Зверніть увагу, що відомості про власника ділянки є довідковими, вся актуальна інформація міститься у Державному реєстрі прав!

3. Отримайте інформаційну довідку з державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Така довідка дозволить з'ясувати:

- хто є власником земельної ділянки;

- коли ділянка була придбана у власність і на яких підставах;

- чи зареєстровані будь-які права на нерухоме майно, крім права власності (право оренди, сервітут, емфітевзис, суперфіцій);

- чи є у відношенні до земельної ділянки будь-які обтяження: арешт, заборона відчуження, іпотека.

Слід врахувати, що у ДРП наразі відсутня частина інформації про права на земельні ділянки, які виникли до 2013 року. Тож, якщо ваші майнові права на нерухомість були набуті до вказаного періоду і відповідні відомості досі не внесені до ДРП - подбайте про їх «оцифрування». Це дозволить максимально убезпечитись від шахраїв??

4. Перевірте земельну ділянку за кадастровим номером у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Таким чином ви дізнаєтесь, чи оспорювалося право власності на земельну ділянку, чи існують межові спори, чи не перебуває вона під арештом і чи не була передана в іпотеку.

Не дайте рейдерам нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг за допомогою сервісу SMS-маяк Земля. Завдяки ньому можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача). Спробуйте і поставте свою земельну ділянку на контроль.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини