Держмитслужба повідомляє, що з 7 листопада в Україні запрацює загальна декларація прибуття для пропуску через митний кордон.
Загальна декларація прибуття (ЗДП) буде обов'язковою для ввезення (імпорту) товарів до України, у тому числі, з метою транзиту.
ЗДП - це електронне повідомлення з набором відповідних даних, сформоване перевізником (або від його імені іншою особою) та направлене у вигляді електронного файлу митному органу. Також є можливість заповнити ЗДП безпосередньо на веб-порталі Держмитслужби, в особистому Кабінеті користувача.
Наразі триває спільна підготовка держорганами, задіяними в процесі запровадження ЗДП, процесів та процедур для ефективного впровадження загальної декларації прибуття. На сьогодні в особистому Кабінеті на Єдиному державному інформаційному веб-порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» реалізована можливість провести тестування подання ЗДП (заповнення відомостей в полях ЗДП) та отримати результат щодо можливості прийняття митницею декларації в режимі онлайн. Для тестування подання ЗДП необхідно мати КЕП.
ЗДП не подається у разі ввезення:
товарів, що переміщуються морськими, річковими та повітряними суднами, які під час перебування на митній території України не роблять зупинок у портах чи аеропортах, розташованих на цій території;
товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом та лініями електропередачі;
листів, поштових карток та секограм;
товарів, що переміщуються відповідно до вимог актів Всесвітнього поштового союзу;
військової техніки та інших товарів, передбачених статтею 252 Кодексу;
товарів, що ввозяться на митну територію України особами, яким надано митні пільги, передбачені статтями 383 - 386, 388, 389, 391 і 392 Митного кодексу України, та які ввозяться на митну територію України у зв'язку з наданням таких пільг;
товарів, що переміщуються із застосуванням книжки (карнета) А.Т.А.;
товарів, що переміщуються громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних із провадженням підприємницької діяльності, у ручній поклажі або в супроводжуваному багажі;
товарів, що ввозяться для спортивних цілей учасниками офіційних спортивних змагань;
припасів, які знаходяться на борту транспортного засобу, що прибуває на митну територію України;
транспортних засобів особистого користування;
товарів, необхідних для подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій;
органів та інших анатомічних матеріалів людини для потреб трансплантації.
У Європейській Бізнес Асоціації повідомили, що дана ситуація викликає занепокоєння у бізнесу, адже, на даний момент відсутні нормативно-правові акти, які б чітко регулювали всі процеси такого нововведення . Бізнес-спільнота просить пришвидшити процес погодження форми декларації та передбачити англомовний варіант декларації.
Криза - час опанувати навички ризик-менеджменту. Спробуйте новий інструмент з управління ризиками і можливостями від ЛІГА:ЗАКОН. Проводьте моніторинг правового й інформаційного поля, бізнес-розвідку про конкурентів і партнерів, обговорюйте і спільно з командою визначайте інтенсивність впливу на вашу компанію і вірогідність наслідків з екосистемою LIGA360.