Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Перевірити легальність алкоголю можна за допомогою смартфону

Реклама

Податківці нагадують, що алкогольна продукція популярна серед фальсифікаторів, а правоохоронці регулярно виявляють підпільні цехи з виробництва підробленого алкоголю. До того ж обіг на ринку нелегальної продукції створює нечесну конкуренцію по відношенню до сумлінних платників та завдає значних втрат бюджету. Як перевірити легальність алкогольного напою?

На легальній алкогольній продукції має бути наявна марка акцизного податку. Це підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України.

Податкова служба розробила спеціальний електронний сервіс, який дозволяє споживачам швидко перевірити легальність марки, а отже - і алкогольного напою.

Акцизна марка для алкогольних напоїв містить два штрихкоди. Це - двомірний штрих-код швидкого реагування (QR-код) та лінійний штрих-код.

Штрих-код містить інформацію про серію та номер марки.

QR-код - інформацію про серію та номер марки, реквізити покупця марки: для юридичних осіб - код згідно з ЄДРПОУ, для фізичних осіб - підприємців - код, який відображає реєстраційний номер облікової картки платника податків, а також посилання на вебресурс для перевірки марки.

Саме за допомогою QR-коду споживачі можуть швидко виявити підробку. Для цього на мобільний пристрій повинна бути встановлена програма, яка зчитує QR-коди.

Під час сканування QR-коду мобільним пристроєм, здійснюється перехід на вебресурс https://cabinet.tax.gov.ua/registers/mark для миттєвої перевірки марки. Тобто платник через кілька секунд отримає інформацію про суб'єкта господарювання, який отримав марку акцизного податку, та дату її видачі.

Нагадаємо, перевірити інформацію про юридичних, фізичних осіб та ФОП можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН.

У разі неможливості зчитування QR-коду за суб'єктивними причинами (розірвано код, зам'ято тощо), або за відсутності необхідного функціоналу на гаджеті, інформацію можна перевірити і в ручному режимі.

Для цього потрібно увійти до відкритої частини Електронного кабінету за посиланням www.cabinet.tax.gov.ua, або скориставшись вебпорталом ДПС (www.tax.gov.ua). Там, у розділі «Реєстри» обрати сервіс «Пошук акцизної марки» та заповнити зазначені поля.

У полі «Вид марки» потрібно обрати значення «Нового зразка» для марки, яка містить QR-код (тобто нового зразка, що запроваджений з 01.05.2020), або відповідний вид позначення марки для старого зразка.

У полі «Серія марки» -серію, яка складається з комбінації чотирьох великих літер англійського алфавіту.

У полі «Номер марки» - номер марки, який складається з шести цифр.

Далі кнопка «Пошук».

Після цього висвітлюється назва суб'єкта господарювання та його код ЄДРПОУ, якому було видано зазначену одиницю марки акцизного податку.

Якщо інформація про суб'єкта господарювання у сервісі відсутня, це може свідчити про фальсифікований товар. У такому випадку громадянин може повідомити про це податкову службу письмово на адресу infozvit@tax.gov.ua або за телефоном 0800 501 007.

Після розгляду такого звернення ДПС проводить відповідну перевірку. Порушникам загрожує штраф у розмірі 200 відсотків вартості товару, але не менше 17 000 гривень.

Маєте власний бізнес? Перевіряйте тих, з ким співпрацюєте з новим функціоналом екосистеми хмарних рішень LIGA360. Час замовляти доступ та користуватися бізнес-розвідкою, щоб бути продуктивним.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини