Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Змінено порядок стягнення заборгованості з ЄСВ

Реклама

У Головному управлінні ДПС у Луганській області повідомили про зміни, які були внесені до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Уточнено порядок стягнення заборгованості з платників

Відтепер, якщо за даними документальних перевірок буде донараховано ЄСВ, то контролюючий орган прийматиме вимогу про сплату боргу (недоїмки) не протягом 10, а протягом 15 робочих днів із дня, що настає за днем вручення платнику акта перевірки.

При цьому в розділи VI та VII Інструкції внесено уточнення, що вимогу про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску, виставлену за результатами документальної перевірки, надсилають (вручають) платнику в порядку, визначеному ст. 42 Податкового кодексу.

Така норма існує в ст. 25 Закону про ЄСВ з 1 липня 2020 року. Але на неї варто звернути увагу. Адже поточна редакція ст. 42 ПК вже передбачає можливість надсилати такі вимоги в електронній формі, проте на практиці це поки що не працює.

Якщо платник ЄСВ на кінець календарного місяця має недоїмку зі сплати внеску або борги зі сплати фінансових санкцій, то вимогу про сплату боргу (недоїмки) буде надіслано (вручено) платнику ЄСВ не протягом 10, а протягом 20 робочих днів, що настають за календарним місяцем, у якому виникла, зросла або частково зменшилась сума недоїмки зі сплати ЄСВ або заборгованості зі сплати фінансових санкцій.

Ще одне уточнення стосується сум недоїмки

Раніше існувала така норма: коли застосовували штрафи щодо недоїмки, ухвалювали одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за зазначені періоди. Тепер у разі застосування штрафів за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску буде також ухвалено одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за зазначені періоди, однак при цьому відповідно до абз. 5 п.п. 2 п. 2 розд. VII Інструкції недоїмка за кожен такий період має бути повністю сплачена (погашена).

Але тут зрозуміло, що сплата штрафу та пені не звільняє платника від обов'язку сплатити борг (недоїмку) з ЄСВ.

Подати звітність без помилок та вчасно допоможе онлайн-сервіс Liga:REPORT. У ньому все, що потрібно підприємцю - усі актуальні форми звітів з підказками, шаблони первинних документів, електронна книга обліку доходів. Все це за 28 гривень на місяць. Переконайтеся самі

Обирайте також комплексне рішення LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ від ЛІГА:ЗАКОН та миттєво подавайте звітність до держорганів, контролюйте борги й податки: усі форми звітності; нагадування, авторозрахунки й підказки; моніторинг контрагентів та бізнес-партнерів. Усе це в єдиному рішенні LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬОзнайомитися з пропозицією.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини