Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українцям дозволили змінювати по батькові на власний розсуд

Реклама

Народні депутати прийняли Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо права фізичної особи на зміну по батькові" (проект №2450). Закон набуває чинності 1 січня 2021 року

Тепер фізичні особи зможуть змінювати не лише своє прізвище та ім‘я, що вже передбачено чинним законодавством, а й по батькові.

На власний розсуд змінити по батькові зможуть фізособи, які досягли 16 років. Для фізосіб, які досягли 14 років знадобиться згода батьків або піклувальника.

При досягненні 14 років можна змінити своє ПІБ за згодою одного з батьків, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав стосовно цієї дитини або якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження, або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

У разі заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини спір щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків стосовно дитини та інші обставини, що засвідчують відповідність зміни по батькові інтересам дитини.

Чорна п'ятниця наближається! Вже 6-го листопада відбудеться головний цінопад на продукти та системи від ЛІГА:ЗАКОН. Акція триватиме один день. Аби не пропустити шанс скористатися найвигіднішими умовами цього року, заповнюйте форму заявки  

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини