Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податкові перевірки під час карантину: що дозволено

Реклама

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом № 786-ІХ щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи ФОП, який набрав чинності 8 серпня 2020, внесено зміни до п. 52.2 ст. 52 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі - ПКУ), а саме:

З 8 серпня 2020 року на період дії карантину контролюючим органам надано право проводити документальні позапланові перевірки:

  • за зверненнями платника податків;

  • з підстав, визначених п.п. 78.1.7 ст. 78 ПКУ:

- якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця,

- у разі закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації,

- якщо порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків,

- коли подано заяву про зняття з обліку платника податків.

Підготуватися до перевірок допоможе ресурс "Мистецтво оборони". Тестовий доступ можна отримати за посиланням

З 18.03.2020 по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби, діє мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок, крім:

  • документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків;

  • документальних позапланових перевірок з підстав, визначених п.п. 78.1.7 та 78.1.8 ст. 78 ПКУ;

  • фактичних перевірок порушення вимог законодавства в частині:

- обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

- цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

- обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

- здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених п.п. 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 ст. 80 ПКУ.

Дізнатися чи потрапила ваша компанія в графіки планових перевірок державних органів нагляду і контролю можна також за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, ви можете перевірити благонадійність контрагента, який вас цікавить.

Читайте також:

План податкових перевірок формуватимуть по-новому

Коли до вас може прийти позапланова податкова перевірка

На які перевірки поширюється, а на які не поширюється мораторій - читайте в ЮРИСТ&ЗАКОН . Скористайтеся унікальною пропозицією: оформлюйте передплату професійних видань ЛІГА:ЗАКОН на півроку або рік - та отримайте безкоштовний доступ до кінця 2020 року.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини