Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Безготівкові розрахунки і обов'язкове використання РРО: позиція ДПС

Реклама

Пунктом 1 статті 3 Закону про застосування РРО визначено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані проводити розрахункові операції через зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи РРО/програмні РРО.

РРО/ПРРО не застосовуються якщо в місці отримання товарів (послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються. Йдеться про склади, місця зберігання товарів, оптову торгівлю тощо.

Безготівкові розрахунки - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів (п. 1.4 «Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті»).

Отже, при здійсненні розрахункових операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО або програмного РРО є обов'язковим.

При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО або програмні РРО не застосовується.

Тобто, якщо в місці отримання товарів розрахунки проводяться у безготівковій формі, то РРО/програмний РРО не застосовується, але в місці отримання готівкових коштів підприємство зобов'язане застосовувати РРО або програмний РРО чи проводити розрахунки у безготівковій формі через установи банків.

При здійсненні виключно безготівкової форми оплати (шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку або шляхом внесення коштів через касу банку) споживачами виставлених рахунків за реалізовані товари (послуги) РРО можна не застосовувати.

За інформацією ГУ ДПС у Запорізькій області

Читайте также: Какие продукты ФОП-единщик может продавать без РРО - ГНС

Рецепт легкой отчетности - сервис Liga:REPORT для ФЛП. В нем содержатся все необходимые формы отчетов с подсказками, налоговый календарь, автоматические напоминания, проверка задолженности перед государством. Новинка - онлайн-книга учета доходов. Приобрести по самой низкой цене

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини