Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У ДПС нагадали порядок списання сум недоїмки з ЄСВ

Реклама

ГУ   ДПС  у   м. Києві  звертає увагу на оновлені правила списання недоїмки з ЄСВ. Так, відповідно до п. 9-15 розділу VIII Закону № 2464 підлягають списанню за заявою платника, несплачені станом на 1 грудня 2020 року суми недоїмки, нараховані платникам ЄСВ фізичним особам-підприємцям (крім фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та особам, які провадять  незалежну  професійну  діяльність,  за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, включно до дати подання заяви про списання недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання до 1 березня 2021 року:

а) особами, які станом на дату подання заяви про списання недоїмки є платниками, або у періоді з 1 січня 2017 року до дати подання заяви вважалися фізичними особами-підприємцями (крім спрощенців), - державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи-підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до контролюючого органу - звітності за  період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року;

б) особами, які станом на дату подання заяви про списання недоїмки є платниками, або у періоді з 1 січня 2017 року до дати подання заяви вважалися особами, які провадять незалежну професійну діяльність, - до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року.

Такі документи подаються платниками (особами) виключно у випадку, якщо вони не були подані раніше.

Після отримання відповідних відомостей контролюючий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Рішення про відмову списання суми недоїмки може бути прийняте, якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

1) платник податків отримав дохід (прибуток) від здійснення підприємницької  та/або  незалежної  професійної діяльності протягом періоду з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року;

2) суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником (особою) або стягнуті у порядку, передбаченому Законом № 2464.

Якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково сплачені, контролюючий орган приймає рішення про списання суми, що залишилася несплаченою.

Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені відповідно до Закону № 2464 не підлягають поверненню.

Податковий орган протягом п'яти робочих днів з дня прийняття рішення про списання недоїмки з єдиного внеску, а також штрафів та пені, нарахованих на ці суми, надає територіальним підрозділам державної виконавчої служби інформацію про такі списані суми недоїмки з єдиного внеску в розрізі платників єдиного внеску.

З дня винесення податковим органом рішення про списання недоїмки з єдиного внеску, а також штрафів та пені, нарахованих на ці суми недоїмки, на підставі наданої контролюючим органом інформації підлягають закінченню відкриті державною виконавчою службою виконавчі провадження та припиняються заходи примусового виконання рішень.

Обирайте комплексне рішення LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ від ЛІГА:ЗАКОН та миттєво подавайте звітність до держорганів, контролюйте борги й податки, а також моніторте контрагентів та бізнес-партнерів. Усе це в єдиному рішенні LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬОзнайомитися з пропозицією.

Читайте також:

Списання недоїмки з ЄСВ: форма заяви

Хто і коли може скористатися списанням недоїмки з ЄСВ

Як змінилася процедура списання сум

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини