Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Доступне розмитнення: проекти про "євробляхи" прийнято за основу

Реклама

Верховна Рада прийняла за основу законопроекти № 4643-д та № 4644-д, якими пропонуються зміни до Податкового та Митного кодексів України щодо справляння податків та спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України.

Проектом №4643-д передбачено:

  • нові правила діятимуть протягом 180 днів з дня набрання чинності Закону і поширюватимуться на авто ввезені в Україну до 31 грудня 2020 року.

  • базою оподаткування ПДВ операцій із ввезення на митну територію України транспортних засобів, що були у використанні є сума акцизного податку, нарахованого відповідно до нової формули, яка також діятиме тимчасово, протягом 180 днів;

  • сума акцизного податку визначається за формулою: Ставка = Ставка базова + Vе + Fе, де:

Ставка базова - ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу, що визначається виходячи з кількості років, що минула з року виготовлення транспортного засобу, до року визначення ставки податку,

Вік авто

Ставка базова

0-9

0

10

25

11

50

12

75

13

100

14

125

15 і більше

150

- ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу, що визначається множенням об'єму циліндрів двигуна в куб. сантиметрах на коефіцієнт:

0,25 євро за 1 куб. см - для двигунів до 2000 куб. сантиметрів (включно);

0,2 євро за 1 куб. см - для двигунів від 2001 куб. сантиметрів до 3000 куб. сантиметрів (включно);

0,25 євро за 1 куб. см - для двигунів від 3001 куб. сантиметрів до 4000 куб. сантиметрів (включно);

0,35 євро за 1 куб. см - для двигунів від 4001 куб. сантиметрів до 5000 куб. сантиметрів (включно);

0,5 євро за 1 куб. см - для двигунів внутрішнього згоряння понад 5000 куб. сантиметрів.

- ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу, що становить:

для транспортних засобів, оснащених двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом - 0,0 євро;

для транспортних засобів, оснащених двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) - 100,0 євро;

для транспортних засобів, оснащених двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом або двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) та електричним двигуном (одним чи кількома) - 0,0 євро.

Законопроектом пропонується встановити, що дія такого положення не поширюється на транспортні засоби, якщо вони не відповідають екологічним нормам "ЄВРО-2" і вище та/або мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.

Проектом №4644-д пропонується:

  • установити, що митне оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України в період до 31 грудня 2020 року та поміщених в митні режими тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію за умови сплати належних митних платежів.

  • звільнити від адміністративної відповідальності фізичних осіб, відповідальних за дотримання строків та вимог митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, за умови дотримання вищезазначених положень та добровільної сплати коштів у сумі, що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн) - замість штрафу 170 тис.грн;

  • протягом 180 днів звільнити від оподаткування ввізним митом транспортні засоби, ввезені до 31 грудня 2020 року, які перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту;

  • протягом 180 днів фізична особа, відповідальна за дотримання строків та умов (вимог) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, має право вивезти за межі митної території України транспортний засіб, що був у використанні, ввезений на митну територію України до 31 грудня 2020 року, та щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, за умови добровільної сплати до державного бюджету коштів у сумі, що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн), протягом 7 календарних днів з моменту такої сплати.

Надходження до бюджету від податку на додану вартість, акцизного податку, сплачених за розмитнення авто будуть спрямовані на вакцинацію від COVID-19.

Також Уряд має ініціювати на міжнародному рівні врегулювання питання дистанційного зняття з обліку (реєстрації) транспортних засобів у відповідних реєстраційних органах іноземних держав та обміну відповідною інформацією між Україною та іноземними державами.

Отримуйте актуальні дані щодо змін законодавства й подання звітності для ФОП. LIGA360 поінформує про зміни тих нормативних актів, що цікавлять саме вас. Підказки допоможуть подати звітність до Податкової, Статистики, Фонду соціального страхування. Замовте LIGA360:Підприємець прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини