Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Штрафи за несвоєчасну сплату податків: зміни з 2021 року

Реклама

ГУ ДПС у м. Києві інформує, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім штрафних (фінансових) санкцій,  застосованих  до  нього  на  підставі ПКУ) чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені протягом встановлених строків, то з 1 січня 2021 року, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу, встановленого п. 124.1 ст.124 ПКУ:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 5% погашеної суми податкового боргу;

  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу.

Якщо зарахування коштів з електронного рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ в оплату узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного в уточнюючому розрахунку до податкової декларації, здійснюється на наступний операційний (банківський) день, штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

Діяння, передбачені пунктом 124.1 статті 124, вчинені умисно, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25% від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов'язання.

Діяння, передбачені пунктом 124.2 статті 124, вчинені повторно протягом 1095 календарних днів або які призвели до прострочення сплати грошового зобов'язання на строк більше 90 календарних днів, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50% від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов'язання.

До 1 січня 2021 року відповідальність за несвоєчасну  сплату  узгоджених  сум  податкових  зобов'язань передбачалась п. 126.1 ст.126 ПКУ в інших розмірах.

Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій.

Звітність - не проблема з REPORT. Сервіс онлайн-звітності містить актуальні форми, підказки до заповнення, а також найзручнішу систему керування ПДВ. Замовляйте тестовий доступ та переконайтеся самі.

Читайте також:

Відповідальність платників податків по-новому: роз'яснює ДПС

Головні новини, аналітичні матеріали та інтерв'ю ЛІГА:ЗАКОН Бізнес тепер у Telegram! Також підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини