Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Запроваджено штрафи за перешкоду пожежним перевіркам

Реклама

Верховна Рада на засіданні 30 березня ухвалила зміни до КпАП та Кримінального кодексу щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки та встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки (проекти № 3931, № 4157).

Запроваджується адміністративна відповідальність за створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб ДСНС, у тому числі пов'язаної з проведенням перевірок, у вигляді штрафу від ста до двохсот НМДГ (1700 - 3400 грн). Вчинене повторно протягом року - штраф від двохсот до трьохсот НМДГ (3400 - 5100 грн).

Законом надано можливість суддям районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судів розглядати справи про адміністративні правопорушення та надано право поліцейським та посадовим особам ДСНС складати протоколи про адміністративне правопорушення.

Також внесено зміни до статей 175, 183, 188-8, 223, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині збільшення розміру штрафів, зокрема за:

- завідомо неправдивий виклик спеціальних служб - штраф від п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-3400 грн). Було від 51 - 119 грн.

- невиконання приписів, розпоряджень чи постанов ДСНС - штраф на посадових осіб та ФОП від ста до двохсот НМДГ (1700 - 3400 грн) , а вчинене повторно протягом року - від двохсот до трьохсот НМДГ (3400 - 5100 грн). Було попередження або накладення штрафу на громадян від 0,5 до семи НМДГ і на посадових осіб - від двох до десяти НМДГ.

Законом внесено зміни до статті 270 Кримінального кодексу, якою запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки, якщо це спричинило виникнення пожежі або аварії, якою заподіяно шкоду здоров'ю людей або майнову шкоду у великому розмірі - штраф від однієї тисячі до чотирьох тисяч двадцяти НМДГ або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Адвокати НААУ вирішують всі робочі завдання на одній платформі. LIGA360: Адвокат НААУ надсилатиме автоматичні сповіщення про зміни законодавства, судових рішень й останні новини юридичної галузі. Отримайте тестовий доступ прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини