Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Захист бізнесу від рейдерського захоплення: проект прийнято за основу

Реклама

Народні депутати підтримали в першому читанні за основу законопроект № 3774, яким пропонується запровадити низку антирейдерських заходів, зокрема в частині захисту бізнесу.

Однією з ключових новацій проекту є запровадження практики інформування власника компанії про реєстраційну дію, яка відбувається з його активом та автоматизація реєстрації ФОП.

Співавтор проекту народний депутат Ігор Фріс розповів детальніше, що пропонує антирейдерський проект:

1. Запровадження практики інформування власника компанії про реєстраційну дію, яка відбувається з його активом. 
Про більшість захоплень власники компаній дізнаються, як то кажуть, постфактум. Для попередження подібних випадків законопроект пропонує інформування власників юридичних осіб, керівника юрособи онлайн про будь-які реєстраційні дії. 
Для цього контактні дані власника мають бути внесені в ЄДР. Таким чином «провернути» рейдерську атаку непомітно буде не можливим.
2. Проектом закону знищується ще одна популярна рейдерська операція - ми змінюємо підхід до заміни керівника підприємства.
Сьогодні для того, щоб змінити директора певної компанії, достатньо нотаріального засвідчення на протоколі загальних зборів учасників товариства підписів лише двох осіб: голови та секретаря зборів, які обираються на цих же зборах. 
Згідно з проектом протокол зборів стосовно зміни керівника товариства має бути підписаний всіма учасниками зборів, які голосували за таке рішення, і голосів яких достатньо для його прийняття.

Бізнес захищає свою нерухомість з системою SMS-Маяк. Онлайн-контроль змін статусу нерухомості та земельних ділянок.
3. Важлива зміна і для керівників аграрних компаній.

Після ухвалення законопроекту правочин про розірвання договору оренди землі сільгосппризначення юридичною особою буде потребувати рішення засновників. Тобто умовний директор аграрної компанії в односторонньому порядку не зможе «кинути» своїх роботодавців або партнерів та самостійно розірвати договір оренди землі без згоди засновників такого підприємства.
4. Будуть скасовані деякі вимоги до скарг в процедурі державної реєстрації. 
Зокрема, про обов'язкове зазначення у скарзі норм законодавства, які порушено. Також більше не потрібно буде надавати відомості про наявність судового спору щодо порушеного у скарзі питання. Як і робити засвідчення копій документів. Для заявників це суттєво скорочує час, який під час оскарження реєстраційних дій є вирішальним.
5. Збільшується і можливий термін розгляду скарги - до 3 місяців (зараз 60 днів).

Крім того, антирейдерська комісія буде призупиняти розгляд скарги на період, поки заявник виправляє недоліки (якщо такі будуть). Це питання, як і загальний строк, є дискусійним і автори та комітет готові розглядати пропозиції та знаходити найефективніше рішення. 
6. Для держреєстраторів з'явиться новий обов'язок - невідкладно інформувати Міністерство юстиції у разі виявлення фактів використання реєстратором його ідентифікаторів доступу до Державного реєстру прав іншими особами. А також повідомляти про всі дії в реєстрі,  виконані з неправомірним використанням його ключів.
7. Перереєструвати нерухоме майно з обтяженнями після ухвалення законопроекту буде не можливим. Тепер наявність обтяження буде підставою для відмови у державній реєстрації прав. Всі винятки будуть виключені. Тобто, якщо на майно накладено арешт, заборона відчуження, переоформити його на іншу особу буде не можливо.
8. Надпрогресивна новела - це повна автоматизація процесу реєстрації ФОП.
Процедуру зупинення розгляду документів, поданих для держреєстрації юросіб, ФОПів та громадських формувань буде скасовано. Через портал електронних сервісів можна буде автоматично зареєструвати, змінити відомості чи припинити діяльність ФОП, зареєструвати зміни до відомостей про юридичну особу.

Керуєте компанією? Дізнайтеся більше про Liga360 та позбавте себе рутинних завдань. Перевіряйте надійність партнерів та захистіть свої об'єкти нерухомості від рейдерських захоплень. Отримуйте автоматичні сповіщення в Telegram про найважливіші новини. Обговорюйте ризики та можливості з командою. Щоб скористатися усіма перевагами Liga360 - отримайте тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини