Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Звільнення від ПДВ в IT-секторі: узагальнююча податкова консультація від Мінфіну

7.05.2021, 10:36
1396
0

Які операції постачання програмної продукції звільняються від ПДВ
Які операції постачання програмної продукції звільняються від ПДВ

Мінфін наказом від 27 квітня 2021 року № 238 затвердив Узагальнюючу податкову консультацію з деяких питань оподаткування ПДВ операцій з постачання програмної продукції.

Пунктом 26-1 підрозділу 2 розділу XX ПКУ визначено, що тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції та операції з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті. Які саме операції звільнили від ПДВ, читайте детальніше у консультації

Також надано відповіді на запитання щодо нюансів застосування п.26-1 підрозділу 2 розділу XX ПКУ:

Чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції, до складу вартості якої входять послуги з її технічної підтримки?

Згідно з абзацом п'ятим пункту 26-1 підрозділу 2 розділу XX Кодексу до програмної продукції, яка звільняється від оподаткування податком на додану вартість, відносяться будь-які зміни, оновлення, додатки, доповнення та/або розширення функціоналу комп'ютерних програм, права на отримання таких оновлень, змін, додатків, доповнень протягом певного періоду часу.

Якщо операції з постачання послуг із технічної підтримки програмної продукції, зокрема встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків, включаються (є складовою частиною постачання такої продукції) до вартості програмної продукції, в тому числі до вартості змін, оновлень, доповнень та/або розширення функціоналу комп'ютерних програм, прав на отримання таких оновлень, змін, додатків, доповнень протягом певного періоду часу, то такі операції звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання технічної підтримки програмної продукції, яка не входить до складу вартості такої програмної продукції?

Якщо операції з технічної підтримки програмної продукції включають будь-які зміни, оновлення, додатки, доповнення, включаючи усунення недоліків та виправлення помилок, та/або розширення функціоналу комп'ютерних програм, права на отримання таких оновлень, змін, додатків, доповнень протягом певного періоду часу, з одночасним постачанням за одну вартість послуг із встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків, консультування щодо користування програмною продукцією, то такі операції звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Послуги з технічної підтримки програмної продукції, які передбачають виключно постачання послуг із встановлення, налаштування, тестування, виявлення та усунення недоліків, консультування щодо користування програмною продукцією, які не передбачають внесення будь-яких змін до програмної продукції, та вартість яких не включає зміни, оновлення, додатки, доповнення та/або розширення функціоналу комп'ютерних програм, а також право (права) на отримання таких змін, оновлень, додатків, доповнень та/або розширення функціоналу комп'ютерних програм протягом певного періоду часу, оподатковуються податком на додану вартість на загальних підставах.

Отримуйте актуальні дані щодо змін законодавства й подання звітності для ФОП. LIGA360 поінформує про зміни тих нормативних актів, що цікавлять саме вас. Підказки допоможуть подати звітність до Податкової, Статистики, Фонду соціального страхування. Замовте LIGA360:Підприємець прямо зараз.


Увійдіть, щоб залишити коментар