Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд погодив проект змін до Податкового кодексу

Реклама

Кабмін на позачерговому засіданні схвалив законопроект яким вносяться зміни до Податкового кодексу України.

Очікується, що прийняття та реалізація положень законопроекту сприятиме додатковим надходженням до бюджетів в розмірі понад 60 млрд грн на рік, в тому числі за рахунок:

1. Приведення абсолютних значень розмірів ставок податків у відповідність до фактичного рівня макропоказників.

Застосування індексу споживчих цін (2020 рік - 105,0%) до ставок акцизного податку на алкогольні напої та окремих  ставок екологічного податку, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом, а також індексу цін виробників промислової продукції (2020 рік - 114,5%) до ставок рентної плати за спеціальне використання води та лісових ресурсів, які визначені в абсолютних значеннях

2. Підвищення ефективності справляння рентних платежів з видобування корисних копалин та акцизного податку.

Руйнування схеми ухилення від сплати акцизного податку з тютюнових виробів через унеможливлення накопичення перед підвищенням ставок економічно невиправданих обсягів товарних запасів.

Включення до переліку підстав для проведення перевірок факту отримання інформації про порушення законодавства щодо обігу пального.

Руйнування схеми ухилення від сплати рентної плати з видобування корисних копалин шляхом  унеможливлення заниження платником вартості таких копалин, яка є базою оподаткування рентною платою.

Перенесення на виробників та імпортерів сплати 5% акцизного податку з максимальної роздрібної ціни тютюнових виробів.

3. Протидії «скруткам», неповерненню валютної виручки.

Обмеження бюджетного відшкодування ПДВ для посередників з продажу споживчих товарів.

Відшкодування ПДВ  при експорті с/г товарів товарних груп 1-24 згідно з УКТ ЗЕД лише після надходження валютної виручки

Запровадження мінімального податкового зобов'язання з 1 гектара товарних сільськогосподарських земель (4,5% нормативно-грошової оцінки землі).

4. Підвищення повноти сплати податків та ефективності адміністрування податкового боргу.

Забезпечення джерела погашення податкового боргу (адмінарешт) протягом адміністративного або судового оскарження причини виникнення такого боргу.

Обмеження на підставі  рішення суду права виїзду за кордон керівника підприємства-боржника до повного погашення податкового боргу.  Стягнення без звернення до суду податкового боргу, що виник у результаті несплати самостійно задекларованих платником сум податкових зобов'язань.

Запровадження оподаткування земельних ділянок, які фактично використовуються без належного оформлення права власності або права користування ними.

Для підприємців та громадян законопроектом запропоновано звільнення від ПДФО коштів державної підтримки отриманої не безпосередньо з бюджету, а від Фонду розвитку підприємництва або Фонду розвитку інновацій (державні програми «Доступна іпотека 7%» та «Доступні кредити 5-7-9%»).

Liga360: Керівник - надійне ІТ-рішення для захисту вашого бізнесу. Моніторте конкурентів, перевіряйте контрагентів, відстежуйте загрози для репутації та захистіть вашу нерухомість від рейдерських захоплень. Спробуйте Liga360 вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини