Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Реєстр колекторських компаній запрацює упродовж двох місяців

14.05.2021, 12:12
282
0

Колекторські компанії матимуть час - з 14 липня до 13 серпня, щоб подати пакет документів на включення до Реєстру
Колекторські компанії матимуть час - з 14 липня до 13 серпня, щоб подати пакет документів на включення до Реєстру

На сайті НБУ запрацювала спеціальна вебсторінка, яка присвячена майбутній реєстрації колекторських компаній.

На вебсторінці зібрана довідкова інформація про умови допуску на ринок колекторських компаній після ухвалення нового закону, який набрав чинності 14 квітня та вступить у дію 14 липня 2021 року.

Усі колекторські компанії, щоб мати можливість надавати послуги із врегулювання боргів за споживчими кредитами, повинні зареєструватися у Реєстрі колекторських компаній Національного банку.

НБУ запустить Реєстр упродовж наступних двох місяців. Колекторські компанії матимуть час - з 14 липня до 13 серпня, щоб подати пакет документів на включення до Реєстру. Фінансовим компаніям, які мають ліцензію на надання деяких фінансових послуг, а саме на факторинг чи кредитування, потрібно буде подати скорочений перелік документів. А юридичним особам без ліцензій - повний пакет документів.

Національний банк нагадує колекторським компаніям про важливість перевірити себе на відповідність вимогам до ділової репутації та структури власності ще до того, як подавати документи для реєстрації. Вебсторінка містить коротке пояснення цих важливих понять.

Компаніям, які не зареєструються у Реєстрі, після 14 жовтня 2021 року буде заборонено здійснювати врегулювання простроченої заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб. Договір кредитодавця із незареєстрованим колектором буде вважатися нікчемним.

Як ефективно організувати роботу та захистити свій бізнес в умовах карантину? З рішенням Liga360: Керівник. Ви зможете перевірити надійність партнерів, контролювати згадки про вашу компанію в ключових українських ЗМІ та отримувати сповіщення щодо змін законодавства і судових рішень. А комунікувати з колегами в режимі віддаленої роботи - не проблема, адже в Liga360 можна обговорювати ризики та можливості всією командою. Замовляйте тестовий доступ до Liga360 за посиланням.

Читайте також:

Оскаржити не можна терпіти. Колекторські компанії нестимуть відповідальність за протиправні дії


Увійдіть, щоб залишити коментар