Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Коли буде визнано вину особи при податкових правопорушеннях

Реклама

Головне управління ДПС у м. Києві звертає увагу, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім штрафних (фінансових) санкцій застосованих до нього на підставі Податкового кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, то з 1 січня 2021 року, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу, встановленого п. 124.1 ст. 124 ПК:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання - у розмірі 5% погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу.

Діяння, передбачені п. 124.1 ст. 124 ПК вчиненні умисно, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 % від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов'язання (п. 124.2 ст. 124 ПК).

При цьому, вина буде підтверджуватися тим, що платник мав можливість дотриматися норм чинного законодавства, зокрема:

- самостійно визначив та подав декларацію з ПДВ, в якій задекларував суму податкового зобов'язання з ПДВ. Вказана декларація складена і підписана відповідно до ст. 48 ПК, та подана у спосіб визначений діючим законодавством;

- у попередніх періодах своєчасно та в повному обсязі сплачував задекларовані суми ПДВ;

- в електронному кабінеті платника засобами податкового календаря контролюючий орган нагадує про терміни декларування та сплати податків;

- в попередньому акті камеральної перевірки роз'яснено терміни сплати з цього податку/збору, який вручено (отримано) платником належним чином;

- платник податків був обізнаний з вимогами ПК в частині своєчасності та повноти сплати ПДВ у визначені законодавством терміни та інші обставини (у разі їх наявності).

Саме можливість платником дотримуватися правил та норм, за порушення яких ПК передбачена відповідальність, однак невжиття цим платником достатніх заходів щодо їх дотримання, через вчинення дій, які можуть бути кваліфіковані як нерозумні, недобросовісні та без належної обачності, за умови доведення цього контролюючим органом, є свідченням вини особи у вчиненні податкового правопорушення.

При встановленні порушення термінів сплати податків вперше у 2021 році, після набрання чинності змін до ПК, штрафні санкції застосовуються у відповідності до п. 124.1 ст. 124 у вигляді 5 або 10 %.

Хочете переглянути динаміку активів компаній за 2020 рік? Ці дані доступні в системі CONTR AGENT. Офіційні показники про фінансово-майновий стан підприємств та 40 держреєстрів в аналітиці. Спробуйте прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини