Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Небанківські фінустанови зможуть відкривати платіжні рахунки та випускати платіжні картки

Реклама

30 червня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому Закон "Про платіжні послуги" (проект № 4364).

У Нацбанку зазначають, що таким чином вже незабаром стартує такий довгоочікуваний процес оновлення платіжного ринку України.

Що змінює Закон?

На ринку платіжних послуг в Україні будуть визначені дев'ять категорій надавачів платіжних послуг, серед них - поштові оператори і навіть органи державної влади за певних умов. З'являться нові учасники - установи електронних грошей, філії іноземних платіжних установ, надавачі послуги з надання відомостей з рахунків, платіжні установи - аналог небанківських фінансових установ, але із розширеним переліком платіжних послуг.

Існуватиме дев'ять платіжних послуг, з них сім - фінансових, дві - нефінансові (послуга з ініціювання платіжної операції та послуга з надання відомостей щодо рахунків). Нові учасники ринку зможуть вибрати одну платіжну послугу і сконцентруватися на розробці зручних сервісів саме для неї.

Небанківські надавачі платіжних послуг зможуть відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні картки та електронні гроші. Зараз такі можливості є лише у банків.

Від небанківських фінустанов не вимагатиметься участь у платіжних системах для здійснення переказу. Тепер вони зможуть самостійно працювати на платіжному ринку, що спростить їхню діяльність.

Національний банк і надалі матиме право створювати системи міжбанківських розрахунків, системи роздрібних платежів та інші види платіжних систем для виконання платіжних операцій.

Національний банк отримав право випускати "цифрову валюту Національного банку України", а також створити Регуляторну пісочницю - платформу для тестування послуг, технологій та інструментів на платіжному ринку, заснованих на інноваційних технологіях, функціонування якої передбачає тісну взаємодію регулятора зі стартапами та розуміння їхніх потреб.

Закон створює умови для запровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking). Надавачі платіжних послуг (зокрема банки) повинні будуть відкрити свої API для інших надавачів платіжних послуг та надати можливість підключатися до інтерфейсів банківських сервісів, обмінюватися з ними даними кожному учаснику ринку, який надає платіжні послуги і має на це дозвіл регулятора. Національний банк уже розпочав співпрацю з учасниками українського платіжного ринку над виробленням єдиних стандартів відкритих API - зручних, зрозумілих та прийнятних для всіх. Національний банк планує, що Open banking запрацює в Україні у 2023 році.

І насамперед - умови надання платіжних послуг стануть прозорішими, а клієнти отримуватимуть більше інформації про них. У фокусі також - захист користувачів платіжних послуг від кіберзагроз. Так, з метою мінімізації кібершахрайства посилюється відповідальність за незаконні дії з платіжними інструментами та засобами доступу до банківських та/або платіжних рахунків, а також вимоги до безпеки платіжних операцій - постачальникам платіжних послуг необхідно буде використовувати посилену автентифікацію користувачів у визначених випадках.

Як автоматично моніторити зміни в реєстрах щодо юросіб? Підключайте аналітично-моніторингову систему CONTR AGENT. Вона надсилатиме автосповіщення про зміни в діяльності компаній, а за необхідності можна переглянути історію змін. Замовляйте зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини