Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За незаконне видобування корисних копалин каратимуть жорсткіше

Реклама

Прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин" (проект № 3576).

Закон передбачає наступні зміни до статті 240 Кримінального кодексу України:

За порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин місцевого значення у значному розмірі встановлено відповідальність у вигляді штрафу від п'ятисот до восьмисот нмдг (8 500 - 13 600 грн) або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

За порушення встановлених правил використання надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин місцевого значення у великому розмірі або незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення - штрафом від трьох тисяч до п'яти тисяч нмдг (51 000 - 85 000 грн) або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Такі діяння вчинені на територіях чи об'єктах природно-заповідного фонду або вчинені за попередньою змовою групою осіб, або вчинені особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, чи службовою особою з використанням службового становища, - караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

Якщо вони вчинені організованою групою або шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або спричинили загибель людей, їх масове захворювання або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Незаконне видобування корисних копалин місцевого значення вважається вчиненим у значному розмірі, якщо їх вартість у тридцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (у 2021 році - 34 050 грн). У великому розмірі, якщо їх вартість у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (у 2021 році - 113 500 грн).

Також змінено статтю 47 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема:

За самовільне користування надрами, укладення угод, які в прямій чи прихованій формі порушують право власності на надра, - штраф на громадян у розмірі від ста до двохсот нмдг (1700 - 3400 грн) і на посадових осіб - від двохсот до п'ятисот нмдг (3400 - 8500 грн). Тобто штрафи зростуть вдесятеро.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як власнику бізнесу тримати зміни на контролі? Моніторинг законодавства, новин та контрагентів доступний в LIGA360: Керівник. Придбайте зараз, щоб першими дізнаватися потрібну інформацію.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини