Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податкова амністія: оприлюднено проект форми декларації та порядку декларування

Реклама

Мінфін оприлюднив проекти Форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Нагадаємо, з 1 вересня розпочнеться добровільне декларування активів.

В одноразовій (спеціальній) добровільній декларації відображаються:

  • відомості про декларанта;

  • відомості про об'єкти декларування, зокрема дані про вид, розмір та валюту активу, класифікацію банківських металів.

Для грошових активів, розміщених на рахунках банків або небанківських фінансових установ, зазначається найменування та інші відомості про установу та документ, що підтверджує наявність задекларованих грошових активів на рахунку.

Для прав грошової вимоги (у тому числі грошових коштів, позичених декларантом третім особам за договором позики) в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації зазначається найменування та інші відомості про юридичну особу-боржника або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - боржника, номер та дата документа, що підтверджує право грошової вимоги;

  • відомості про нерухоме/рухоме майно із зазначенням інформації, що дає змогу їх ідентифікувати, зокрема про їх місцезнаходження або місце зберігання (крім предметів мистецтва та антикваріату, дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, ювелірних виробів, банківських металів, які не розміщені на рахунках, пам'ятних банкнот та монет тощо), вид, назву, рік виробництва (випуску) тощо;

  • самостійно визначена декларантом у національній валюті база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Декларант може додати до декларації документи або їх копії, що підтверджують вартість об'єктів декларування, які знаходяться (зареєстровані) на території України та зобов'язаний документально підтвердити вартість об'єктів декларування у разі якщо такі об'єкти знаходяться (зареєстровані) за межами України та/або у разі декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні, та прав грошової вимоги.

  • ставка та сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

В одноразовій (спеціальній) добровільній декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об'єктів декларування.

У кінці декларації проставляється відмітка, якою декларант підтверджує, що відносно нього не застосовувалися обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції» та починаючи з 01 січня 2005 року декларант не подавав або не мав права подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади).

Інформація, що міститься в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, є податковою інформацією.

Перевірити наявність особи в санкційних списках або розшуку можна у LIGA360. Замовляйте систему прямо сьогодні та убезпечте свій бізнес від сумнівних зв'язків.

Добровільна декларація подаватиметься в електронній формі через електронний кабінет. Декларація вважається неподаною якщо буде заповнена з порушеннями та не буде сплачено відповідний збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

У період проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має право уточнити інформацію, зазначену у попередньо поданій добровільній декларації, виключно шляхом подання нової декларації. При цьому попередньо подана декларація вважається анульованою. У разі збільшення бази для нарахування збору у новій декларації здійснюється доплата різниці. Якщо сума збору, визначена в уточнюючій декларації, є меншою за суму збору, сплачену на підставі попередньо поданої декларації, здійснюється повернення надміру сплаченої суми збору.

Як діяти в різних ситуаціях для бізнесу і при перевірках контролюючих органів - дізнавайтеся в LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів, який економить час на щоденних робочих завданнях і захистить від ризиків. Більше про переваги LIGA360 читайте за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини