Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Розмитнення авто в кілька кліків через Дію: експериментальний проєкт від Мінцифри

Реклама

Здійснити митне оформлення автомобілів можна буде в Дії. Уряд ухвалив постанову про експериментальний проєкт, який Мінцифра розробляє спільно з Мінекономіки, Мінфіном, МВС та митною службою.

Подати необхідні документи, сплатити митний збір і завершити митне оформлення транспортного засобу можна буде онлайн.

Для впровадження проєкту була вибрана одна з найпоширеніших категорій транспортних засобів, які найчастіше ввозяться на митну територію України, - 8703. Це легкові автомобілі, мотоцикли, скутери тощо.

Для десятків тисяч українців ввезення авто часто створювало непотрібні обмеження, незручності та затягування. Завдяки цій постанові стане можливим значно зменшити корупційні ризики під час розмитнення авто, а людський фактор із цього процесу - максимально усунути.

Відповідно до постанови можна буде: 

- здійснити митне оформлення шляхом подання попередньої митної декларації, загальної декларації прибуття в усній формі;

- подати документи в електронній формі в Дії;

- сплатити митні платежі в Дії протягом 10 днів;

- завершити митне оформлення автоматично.

Експериментальний проєкт внесе зміни в Митний та Податковий кодекси України, що дозволить розмитнювати через Дію й інші види транспорту.

Проєкт реалізується за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Офісу простих рішень та результатів.

За матеріалами Мінцифри.

Отримуйте актуальні дані щодо змін законодавства й подання звітності для ФОП. LIGA360 поінформує про зміни тих нормативних актів, що цікавлять саме вас. Підказки допоможуть подати звітність до Податкової, Статистики, Фонду соціального страхування. Замовте LIGA360:Підприємець прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини