Відповідно до п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до ст. 50 ПК, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.
Протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.
Пунктом 9 прим. 11.2 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що протягом періодів з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.
За матеріалами ДПС.
Також читайте: За які порушення у період дії карантину нараховуються штрафні санкції
Будьте готовими до перевірок контролюючих органів. В Інформаційно-правових системах ЛІГА:ЗАКОН є алгоритми дій, порядок перевірок, інформація про всі органи контролю, з якими стикаються бізнеси. Замовте тестовий доступ за посиланням.