Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оновлено карантинні обмеження: з 8 листопада невакцинованих держслужбовців відсторонять від роботи

Реклама

Уряд постановою від 20 жовтня 2021 р. № 1096 вніс змін до "карантинної" постанови № 1236. Вже з 26 жовтня змінюються правила використання застосунку "Вдома" при перетині державного кордону.

Зокрема заборонено перетин державного кордону на в'їзд в Україну іноземцями та особами без громадянства, які підлягають самоізоляції, без реєстрації в електронному сервісі "Вдома" Єдиного державного вебпорталу електронних послуг або встановленого та активованого мобільного додатка електронного сервісу "Вдома". У разі неможливості встановлення мобільного додатка, відмови від його встановлення або відмови в реєстрації в системі уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону відмовляє такій особі у перетині державного кордону.

Оновлення також стосуються надання тривалих побачень засудженим та ув'язненим із родичами. За новими правилами:

  • якщо засуджений не менш як за 14 діб до побачення отримав повний курс вакцинації від CОVID-19, а родич, який його відвідує, має сертифікат про повну вакцинацію, то тестування засудженого на 12-й день після тривалого побачення проводиться безоплатно;

  • якщо засуджений отримав повний курс вакцинації від CОVID-19, а родич не має сертифікату про повний курс вакцинації, або ж якщо такий сертифікат відсутній і в ув'язненого, і у його родича - тестування засудженого після тривалого побачення має оплатити родич (який перед побаченням також має пройти тестування методом ПЛР).

Змінено правила перевезень:

1) заборонено здійснення перевезень пасажирів авіаційним та залізничним транспортом у міжобласному та міжнародному сполученнях без наявності у них (крім осіб, які не досягли 18 років):

  • негативного тесту на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту, яке проведене не більш як за 72 години до дня поїздки;

  • або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;

  • або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини;

  • або міжнародного, внутрішнього сертифіката чи іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом ПЛР або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Перевізник несе відповідальність за наявність у всіх пасажирів (крім осіб, які не досягли 18 років) документів, передбачених цим підпунктом.

2) заборонено пасажирам (крім осіб, які не досягли 18 років) користуватися послугами регулярних та нерегулярних перевезень автомобільним транспортом у міжобласному та міжнародному сполученнях (крім перевезень легковими автомобілями з кількістю пасажирів, включаючи водія, до п'яти осіб без урахування осіб віком до 14 років або більшою кількістю пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім'ї) без наявності у них вищезазначених документів.

При цьому перевізник зобов'язаний забезпечити інформування пасажирів про передбачені цим підпунктом обмеження.

Самоізоляції не підлягають громадяни України, які бажають здійснити вакцинацію від COVID-19 на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, за умови пред'явлення запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором. Як отримати таке запрошення - читайте тут.

З метою здійснення контролю за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів на вулицях, у парках, інших громадських місцях (громадських будинках і спорудах, закладах громадського харчування, розважальних закладах (нічних клубах), громадському транспорті) працівники Національної поліції, Національної гвардії, посадові особи, уповноважені органами місцевого самоврядування, мають право проводити вибіркову перевірку документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, а також довідок про звернення за захистом в Україні, а також документів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби у випадках, коли це є підставою для незастосування обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідних рівнів епідемічної небезпеки.

Перевірка чинності COVID-сертифіката здійснюється з використанням мобільного додатка Порталу Дія або в інших інформаційних системах, засобами яких здійснюється підтвердження його чинності, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2021 р. № 677. 

З 8 листопада 2021 року керівники державних органів (державної служби), керівники підприємств, установ та організацій мають забезпечити:

1) контроль за проведенням обов'язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 працівниками та державними службовцями, обов'язковість профілактичних щеплень яких передбачена переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я від 4 жовтня 2021 р. № 2153;

2) відсторонення від роботи (виконання робіт) працівників та державних службовців, обов'язковість профілактичних щеплень проти COVID-19 яких визначена переліком та які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов'язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 відповідно до статті 46 Кодексу законів про працю України, частини другої статті 12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" та частини третьої статті 5 Закону України "Про державну службу", крім тих, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти COVID-19 та надали медичний висновок про наявність протипоказань

3) взяти до відома, що:

Тобто заробітна плата виплачується працівникові за виконану ним роботу.

  • відсторонення працівників та державних службовців здійснюється шляхом видання наказу або розпорядження керівника державного органу (державної служби) або підприємства, установи, організації з обов'язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються;

  • строк відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили.

Працюйте віддалено з LIGA360. Сервіс об'єднує 15 IT-продуктів, створює єдиний робочий простір для усіх співробітників і містить персональні набори інструментів для роботи юристів, фінансистів, маркетингу, служби безпеки, PR, HR і зручних внутрішніх комунікацій. Сформулюйте своє комплексне рішення та керуйте ризиками, приймайте узгоджені рішення. Дізнатися більше

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини