Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні планують ввести страхування відповідальності будівельників

Реклама

До другого читання готується один з ключових документів реформи містобудівної галузі - проект № 5655. Ним, зокрема, передбачено й страхування відповідальності будівельників за зведений ними об'єкт нерухомості. З цього приводу ведуться переговори авторів законопроекту зі страховими компаніями, відповідними асоціаціями та представниками Національного Банку України. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська. 

«Страхування відповідальності за помилки, які можуть бути допущені під час будівництва - це важливий аспект реформи містобудівної галузі. Замовник, особливо якщо це - держава або громада, повинен мати гарантії, що людський фактор не призведе до непередбачених фінансових витрат. Звісно, будівельники несуть відповідальність за об'єкт, який звели, але часто, в разі допущених помилок, компенсацію стягнути не можна.  Це потрібно виправляти, тому ми проводимо переговори із страховими компаніями, щоб разом розробити чіткий механізм», - наголосила Наталія Козловська. 

Заступниця Міністра також зауважила, що наразі робота над внесенням змін до законопроєкту №5655 продовжується. Рекомендації НАЗК враховані. 

Зазначимо, законопроєкт № 5655 впроваджує масштабну цифровізацію процесів та реєстраційних процедур у будівництві. Крім того, документ передбачає низку превентивних заходів, які у майбутньому не дозволять зводитись «будинкам-монстрам». 

Детальніше про проект ми писали раніше

Як обирати надійних партнерів та контрагентів? На єдиній ІТ-платформі для твого бізнесу LIGA360. Перевіряй дані у 400 реєстрах та відкритих джерел, отримуй миттєві сповіщення про будь-які зміни. Замовляй презентацію ІТ-платформи прямо сьогодні та дій на 360!

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини