Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Страховка на авто: три варіанти переоформлення

Реклама

В Україні власники наземних транспортних засобів обов'язково повинні мати страхування цивільно-правової відповідальності (далі - ОСЦПВ) нових і підтриманих авто, винятком є особи з інвалідністю 1 групи та учасники бойових дій. Питань з оформленням ОСЦПВ на уживану машину набагато більше, ніж на нову.

Стаття 3 Закону «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» зазначає, що обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності здійснюється з метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та/або майну потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та захисту майнових інтересів страхувальників.

Існує три варіанти оформлення страхового поліса: колишній власник передає поліс новому власнику автомобіля і він використовується далі до закінчення терміну дії, або власник переносить кошти на оформлення нової автоцивілки для іншого автомобіля, або розриває договір і залишок коштів повертає собі.

Передача ОСЦПВ новому власнику

При продажі автомобіля власник може передати поліс ОСЦПВ покупцеві безкоштовно або за винагороду (за договором). У такому випадку автоцивілка поширюється на усіх водіїв автомобіля, а тому страховий поліс продовжує діяти й після переоформлення прав власності на авто до дня закінчення терміну дії. Це пояснюється тим, що страхується не власник, а сам транспортний засіб.

Перенесення залишку коштів на новий договір

Такий варіант використовується, коли водій придбав новий автомобіль. Відчужуючи попередній, не передає страховку новому власнику. В цьому випадку колишній власник транспортного засобу повинен звернутися в страхову компанію, щоб закрити чинний ОСЦПВ і перенести залишок грошей на оформлення нового поліса на інше авто. Це можливо тільки, якщо за чинним ОСЦПВ не було страхових виплат.

Розірвання договору ОСЦПВ і виплата залишку коштів

У разі, якщо колишній власник продає автомобіль, але не збирається купувати новий, або у нього вже є страховий поліс, то він може звернутися в страхову компанію для того, щоб анулювати договір страхування. У такому випадку і залишок коштів йому повернуть.

Важливо! Повернення не буде, якщо за період дії поліса відбувалися за ним страхові виплати.

За матеріалами Центру з надання безоплатної правової допомоги

Вся необхідна інформація для твого бізнесу - в одній потужній IT-платформі всієї компанії LIGA360. Синхронізуй взаємодію між ключовими співробітниками, побач правову та інформаційну картину дня під кутом 360. Замов презентацію IT-платформи LIGA360 за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини