Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У який термін порібно повідомити МВС про зміну кольору авто

Реклама

Особа з дозволу брата взяла належний тому автомобіль і реєстраційні документи. По дорозі його зупинив патруль поліції нібито за перетин суцільної лінії. Пан Олексій заперечив проти звинувачень, пояснивши, що не порушував встановлених правил дорожнього руху, та попросив показати запис з реєстратора. На його прохання працівники поліції відмовили, проте після перевірки документів пана чоловіка просто відпустили.

Але через два місяці на адресу брата пана Олексія, у якого чоловік брав автомобіль, надійшла постанова про накладення адміністративного стягнення у розмірі 850 грн. за керування автомобілем, колір якого не відповідає записам в реєстраційних документах, оскільки фактично автомобіль мав зелений колір, в той час як в реєстраційних документах був зазначений синій.

Пан Олексій дуже здивувався, оскільки у день його поїздки колір автомобіля дійсно був зеленим, а ось який колір був зазначений у реєстраційних документах він не звернув уваги. З'ясувалось, що його брат дійсно за три дні до випадку перефарбував автомобіль, та вчасно здійснив всі необхідні реєстраційні дії.

Фахівчиня Новомиколаївського бюро правової допомоги Ксенія Жадько проаналізувала наявні матеріали, зібрані необхідні докази та спільно з паном Олексієм прийняла рішення подати позов до суду про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

За результатами розгляду справи в суді позов пана Олексія був задоволений, а постанова поліції - скасована.

Підставою скасування постанови про накладення адміністративного стягнення відносно пана Олексія стало те, що працівниками поліції було неналежним чином виконано приписи статей 251 та 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо збору даних, на основі яких у визначеному законом порядку орган (чи посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У випадку, якщо порушення не зафіксовано у визначеному порядку, фактично подія і склад адміністративного правопорушення в діях особи відсутні, а тому постанова про притягнення до адміністративної відповідальності не є законною та обґрунтованою та підлягає скасуванню.

Проте, відповідно до пункту 33 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів та інших транспортних засобів, перереєстрація транспортних засобів проводиться у разі зміни кольору транспортного засобу. Внесення змін до реєстраційних документів необхідно зробити протягом 10 днів (строк може бути подовжений у зв'язку з поважною причиною - хворобою, відрядженням тощо).

Тож, якщо плануєте перефарбувати автомобіль - не забувайте вчасно звернутися до сервісного центру МВС.

Працюйте лише з перевіреними контрагентами, що мають ліцензії на діяльність. На ІТ-платформі LIGA360 можна дізнатися про наявність ліцензій у компаній: на туроператорську діяльність й послуги перевезення пасажирів, надання фінансових послуг, торгівлю алкогольними й тютюновими виробами. Замовте презентацію LIGA360 за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини