Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податкові зміни для фізичних осіб на спрощеній системі оподаткування

Реклама

Податківці нагадують, що Законом № 1914 внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема для фізичних осіб - платників єдиного податку.

Встановлено, що фізичні особи - підприємці, які надають послуги з надання доступу до мережі Інтернет, належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

Уточнено умови обрання фізичною особою - підприємцем четвертої групи платників єдиного податку. Такі платники мають здійснювати діяльність на сільськогосподарських угіддях та/або землях водного фонду площею не менше 0,5 га, але не більше 20 га сукупно (до цього - мінімальний розмір ділянки мав бути 2 га).

Для платників єдиного податку третьої групи (ФОП), які є платниками ПДВ, встановлюється типова форма обліку доходів і витрат.

Податкове зобов'язання для власників, орендарів, користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, буде визначатись як позитивна різниця між сумою загального мінімального податкового зобов'язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок. Фізичні особи - підприємці розраховуватимуть її самостійно у складі окремого додатку до декларації з єдиного податку.

Читайте також:

Основні положення податкової реформи: що зміниться для платників

ТОП-10 змін, які підготував для платників податків Закон № 5600

Мінімальне податкове зобов'язання: що законопроект № 5600 готує агровиробникам

ТОП-зміни у податковому законодавстві з 1 січня 2022 року

Зручний облік доходів і витрат для ФОП - у сервісі Liga:REPORT. Оберіть книгу для спрощеної або загальної системи оподаткування, та ведіть облік згідно актуальних вимог. Експортуйте в один клік в форматі Excel чи PDF. Спробуйте легкозвітність Liga:REPORT прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини