Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Змінено правила ліцензування та провадження діяльності небанківськими фінустановами

Реклама

НБУ постановою № 153 оновив правила ліцензування та реєстрації на ринку небанківських фінансових послуг.

Відтепер передбачена можливість включення фінустанов до реєстрів одночасно з видачею ліцензій. Рішення щодо ліцензування та реєстрації ухвалюватимуться впродовж 30 робочих днів із дня отримання повного пакета документів від фінансової установи.

Зазнав змін і процес погодження набуття істотної участі небанківськими фінансовими установами. Зокрема, оновлюється перелік та форма документів для погодження набуття істотної участі.

Також оптимізовано перелік документів, які подаються для отримання ліцензії, та передбачено право не подавати деяких документів, якщо заявник раніше вже подавав їх до Національного банку.

Оновлено вимоги до ділової репутації та процедури її оцінки

Ділова репутація - один із показників надійності установи.  Оцінка ділової репутації здійснюватиметься в разі подання пакета документів для отримання ліцензії, погодження набуття або збільшення істотної участі, погодження на посади керівників надавача фінансових послуг, у разі реєстрації та ліцензування філії страховика-нерезидента в Україні, а також протягом строку дії ліцензії надавача фінансових послуг.

Важливо, що фізична або юридична особа, щодо якої є окремі ознаки небездоганної ділової репутації, має право подати до Національного банку клопотання про незастосування до неї виявленої ознаки.

Оновлено вимоги до фінансового стану небанківських фінустанов

Фінансовий стан небанківської фінустанови свідчить про її платоспроможність та здатність належним чином виконувати зобов'язання перед клієнтами. Загальні вимоги до фінансового стану такі:

  • перевищення власного капіталу над мінімальним статутним капіталом (крім кредитних спілок та страховиків);

  • підтвердження джерел походження коштів для формування статутного капіталу (крім кредитних спілок);

  • наявність фінансових ресурсів для реалізації бізнес-плану (для страховиків та кредитних спілок);

  • дотримання обов'язкових критеріїв, нормативів  та інших вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами, визначених актами з питань регулювання ринків фінансових послуг;

  • дотримання умов забезпечення платоспроможності (для страховиків).

Встановлення процедури погодження керівників, головних бухгалтерів страховиків та об'єднаних кредитних спілок

Професійна придатність керівників та власників небанківських фінустанов - передумова для надання якісних послуг. Саме тому Національний банк приділятиме належну увагу цьому питанню.

Відповідно до вимог нового положення Національний банк також має право ухвалити рішення про проведення тестування або співбесіди з керівником, головним бухгалтером об'єднаної кредитної спілки чи страховика для визначення його відповідності вимогам щодо ділової репутації та професійної придатності.

Пів року на підготовку

Учасникам ринку небанківських фінансових послуг потрібен час, щоб адаптуватися до них. Саме тому Національний банк для більшості нововведень встановив перехідний період, який триватиме пів року. За цей час надавачі фінансових послуг зобов'язані привести свою діяльність у відповідність до вимог нового положення.

За матеріалами НБУ

Контролюйте ризики свого бізнесу - приймайте стратегічні рішення з LIGA360. Замовляйте презентацію IT-платформи всієї компанії LIGA360 та дізнайтеся: як управляти інформацією, налаштувати командну роботу для мінімізації ризиків, автоматизувати договірні процеси бізнесу. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини