Сьогодні відбулося засідання Уряду, де були затверджені важливі рішення у сфері охорони здоров'я.
Основні результати засідання за темою:
1. Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня
2. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби.
Українці, віком від 60 років, зможуть придбати за кошти програми єПідтримка ліки в аптечних закладах та інтернет-аптеках.
3. Купити можна буде будь-які лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього.
4. Скорочено термін дії "зелених" COVID-сертифікатів про вакцинацію
5. Термін дії “зелених” COVID-сертифікатів в Дії, що підтверджують вакцинацію від коронавірусної хвороби скорочено з 365 днів до 270 днів.
6. Новий термін дії документу змінюється для усіх трьох типів документу: внутрішнього, іноземного та міжнародного.
7. Термін дії сертифікату буде 9 місяців від моменту отримання другої дози щеплення.
У МОЗ зазначили, що Уряд затвердив клінічні підстави для формування сертифіката на підставі отримання бустерної дози вакцини від COVID-19. Зокрема, цифровий документ можна буде сформувати після отримання вакцини, що відповідає затвердженим схемам введення бустерної дози.
При цьому, важливо дотримуватись рекомендованого періоду введення бустеру - він має найвищу ефективність у період введення від 180 до 270 днів після отримання основного щеплення. Якщо ж ви пропустили введення бустеру у вказані терміни - треба намагатися зробити його якомога швидше для коректної генерації сертифіката.
Можливість сформувати COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з'явиться у застосунку Дія наприкінці січня.
Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам - Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною раніше була щеплена людина.
Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
Також, Уряд затвердив клінічні підстави для формування сертифікату на підставі бустерної дози.
Крім того, Уряд виділив 91 млн на закупівлю реагентів для виявлення COVID-19 методом ПЛР
Виділити кошти вдалось завдяки економії коштів у 2020 році за програмою “Громадське здоров'я та заходи боротьби з епідеміями”.
Завдяки економії вдасться купити набори реагентів, яких вистачить на проведення близько 415 тисяч ПЛР-досліджень.
За матеріалами Міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка
400 схем та ситуацій для бізнесу - на ІТ-платформі LIGA360. Знаходьте правильні рішення та знайте як захистити бізнес правовим шляхом. Усі можливості сервісу дізнавайтеся за посиланням.