Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 1 лютого запроваджуються мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети

Реклама

 Уряд постановою від 20 грудня 2021 р. № 1387 затвердив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети, які набувають чинності 1 лютого 2022 року.

Так, мінімальні ціни на пакети із стінками товщиною понад 50 мікрометрів (великі пакети, які люди купують на касах у супермаркетах), призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг становитимуть:

  • 2,00 грн - пакет без ручок і бокових складок;

  • 2,50 грн  -  пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;

  • 3,00 грн -  пакет з ручками і боковими складками.

Мінімальні роздрібні ціни не поширюються на:

  • біорозкладні пластикові пакети;

  • надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об'єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Нагадаємо, що у червні 2021 року набув чинності Закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”, яким з 10 грудня забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування.

Водночас ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м'яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (із стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

Щоб діяти на 360, компаніям потрібна інформація та інструменти для прийняття рішень. Повний огляд правового й медійного поля, моніторинги критичних змін, огляд галузі, діяльності партнерів та конкурентів - все це пропонує IT-платформа всієї компанії LIGA360. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини