Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нацбанк повертається до плаваючого курсоутворення

Реклама

Рада Національного банку України 15 квітня ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на період воєнного стану (далі - Основні засади ГКП), що діятимуть до нормалізації функціонування економіки та фінансової системи.

Відповідно до Основних засад ГКП:

Нацбанк зобов'язується повернутися до режиму інфляційного таргетування з плаваючим курсоутворенням у міру нормалізації функціонування економіки та фінансової системи

Зниження невизначеності та посилення дієвості каналів монетарної трансмісії дозволять центробанку повернутися до традиційного режиму інфляційного таргетування. Нацбанк відновить прогнозний цикл та повернеться до застосування ключової ставки як основного монетарного інструменту для зниження інфляції до цілі Нацбанк 5% та утримання під контролем інфляційних очікувань.

Шаблони договорів англійською - тепер у CONTRACTUM від LIGA360. Замов найзручніший функціонал договірної роботи на вигідних умовах.

Нацбанк фінансуватиме лише критичні видатки уряду та прагнутиме до якнайшвидшої повної відмови від цього інструменту

Ураховуючи необхідність забезпечення належної відсічі широкомасштабній збройній агресії росії та безперебійного фінансування системи державних фінансів, Національний банк підтримує державний бюджет України.

Водночас центробанк фінансує лише критичні видатки уряду в обмежених обсягах та зберігає повну прозорість у висвітленні таких операцій. Це дасть змогу запобігти:

  • посиленню фіскального домінування та високій інфляції;

  • послабленню довіри до Нацбанк та розбалансуванню очікувань;

  • ускладненню процесу євроінтеграції України та співпраці з міжнародними фінансовими донорами.

Національний банк прагнутиме до якнайшвидшої повної відмови від фінансування дефіциту державного бюджету.

Нацбанк і надалі зберігатиме власну інституційну, фінансову та операційну незалежність для належного виконання своїх функцій

Зокрема, центробанк продовжить самостійно визначати доцільність та обсяги операцій із фінансування дефіциту державного бюджету. Також Національний банк уникатиме запровадження інструментів, які можуть призвести до послаблення довіри до монетарної політики, розбалансування очікувань та посилення фіскального домінування.

Нацбанк продовжить підтримувати стабільну роботу банківської системи

Банківська система залишається стабільною навіть в умовах війни завдяки злагодженим діям Національного банку та банків. Центробанк і надалі залишатиметься на варті фінансової стабільності і вживатиме всіх необхідних заходів для її підтримки. 

Водночас Нацбанк планує поступово згортати екстрені заходи з підтримки банків за умови зниження ризиків для ліквідності банківської системи. З одного боку, це дасть змогу зберегти фінансову стабільність, а з іншого - сприятиме поверненню функціонування економіки до ринкових умов.

Нацбанк і надалі активно протидіятиме агресії росії на фінансовому фронті

Національний банк докладатиме усіх можливих зусиль для посилення економічного тиску на країну-агресора. З цією метою проводитиме перемовини з міжнародним партнерами щодо запровадження нових фінансових санкцій проти росії та закликатиме їх повністю припинити співпрацю з країною-агресором. Ізоляція росії від глобальної економіки та світової фінансової системи є важливою передумовою для зменшення її можливостей фінансувати війну проти України.

Нацбанк сприятиме вирішенню проблем українських біженців

Національний банк і надалі сприятиме підтримці українських біженців за кордоном, зокрема шляхом створення можливостей для обміну готівкових гривень на валюти країн їх перебування.

Нацбанк дотримуватиметься принципової позиції щодо недопущення звуження сфери застосування гривні як єдиного законного платіжного засобу в Україні

Нацбанк сприятиме розвитку ефективного ринку віртуальних активів, зокрема шляхом розбудови системи прозорого та зрозумілого державного регулювання. Водночас центробанк докладатиме всіх зусиль, щоб уникнути звуження сфери застосування гривні в платіжному обороті, а також запобігти створенню можливостей для невиконання вимог чинного державного регулювання, нагляду та моніторингу під час здійснення операцій із віртуальними активами.

Нацбанк та уряд підтримуватимуть тісну взаємодію для сприяння залученню зовнішнього фінансування та запровадження реформ в Україні

Міжнародне фінансування є необхідним для розв'язання проблем у гуманітарній сфері, відбудови знищеної російськими загарбниками інфраструктури, відновлення та трансформації економіки України. Національний банк  разом із урядом і надалі докладатиме всіх зусиль для реформування економіки, фінансової системи та євроінтеграції України. Загалом ця робота може забезпечити швидке післявоєнне відновлення економіки України.

За матеріалами Нацбанку

LIGA360 - найзручніша система для пошуку інформації в умовах воєнного стану. Система доповнена спеціальними підбірками матеріалів, що оновлюються щодня. Серед доступних тематик: господарська діяльність, податки та облік, ЗЕД і мито, виплати, пільги, юстиція, власність в умовах воєнного стану тощо. Замовляй на спеціальних умовах.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини