Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як буде розраховуватись граничний обсяг доходу для ФОП III групи для подальшого перебування на ЄП після воєнного стану?

Реклама

Податківці роз'яснюють, що суб'єкти господарювання - платники третьої групи після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, які на день припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України використовували особливості оподаткування зі сплати єдиного податку за ставкою 2%, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, втрачають право на використання особливостей оподаткування, передбачених пп. 9.9 п. 9 підрозд. 8 розд. XX "Перехідні положення" Податкового кодексу і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування.

Тобто платники третьої групи, що сплачували єдиний податок до 31.03.2022 за ставкою 5% та які перейшли на сплату єдиного податку з 1 квітня 2022 року на ставку 2%, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану повертаються знову на сплату єдиного податку за ставкою 5% з дотриманням обмеження в обсязі доходу, одержаного протягом календарного року, що повинен не перевищувати 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (не більше 7585500 грн).

При цьому повернення до попередніх ставок єдиного податку (системи оподаткування) відбувається автоматично, без подання заяви.

Дізнавайтеся першими про зміни законодавства під час воєнного стану. Усі нововведення, аналітика й консультації доступні в LIGA360. Замовляй сьогодні на вигідних умовах.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини