Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Україна почала експорт електроенергії до ЄС

Реклама

З 1 липня Україна почала експорт електроенергії потужністю 100 МВт до Румунії, що є початком комерційного обміну електроенергією між Україною та Європою. Про це повідомляє Офіційний вебпортал парламенту України.

Це стало можливим завдяки об'єднанню енергетичних систем України та Європи, яке відбулося у березні цього року.

За словами Андрія Геруса, відкриття експорту електроенергії дасть наступні економічні плюси:

  • збільшення валютної виручки, яка зможе підтримати стабільність гривні.

  • додатковий дохід для виробників та експортерів електроенергії, які сплачуватимуть податки до державного бюджету.

Для Європи це можливість замістити українською електроенергією частину російського газу, який використовують європейці на виробництво електричної енергії.

Відкриття експорту електроенергії до Румунії це лише початок, Україна з 1 серпня та з 1 вересня планує збільшити обсяги.

«Заявлені обсяги Україна зможе без проблем забезпечити найближчі кілька місяців. Через зниження споживання на 30-40% ми спостерігаємо значний профіцит електричної енергії, який Україна може реалізувати у Європі», - сказав Андрій Герус в ефірі телемарафону «Єдині новини».

Водночас він зазначив, що інтеграція ринків означає також можливість для України за необхідності імпортувати електроенергію з Європи.

Як повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, в перспективі експорт електроенергії в ЄС може принести Україні близько 72 млрд гривень на рік. Лише за один день НЕК «Укренерго» заробила 10 млн гривень.

Потрібно більше інформації щодо цієї бізнес-галузі? Заходь у розділ "Галузі економіки" в LIGA360. Усі потрібні й актуальні документи - зручна структура. Спробуй прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини