Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Митники роз'яснили правила пільгового оподаткування товарів з країн СНД та Грузії, які постачаються транзитом

Реклама

Через військову агресію рф проти України змінились логістичні маршрути постачання в Україну товарів походженням з країн СНД та Грузії через територію третіх країн.

У зв'язку з цим Державна митна служба надала роз'яснення щодо застосування пільгового режиму оподаткування на підставі угод про вільну торгівлю до товарів походженням з країн СНД та Грузії, які постачаються в Україну транзитом через території третіх країн.

Пільговий режим оподаткування надається відповідно до угод про вільну торгівлю для товарів походженням з країн СНД (Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменія, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Молдова, Республіки Таджикистан) за наявності при митному оформленні документального підтвердження митних органів країн транзиту, що товар переміщувався їх територіями під митним контролем, перебував у незмінному стані й над ним не проводилися будь-які операції, за винятком операцій із забезпечення схоронності й перевантаження.

Підтвердженням виконання вказаних вимог можуть бути такі документи:

  • сертифікат, виданий митним органом країни транзиту «Non manipulation certificate», та/або

  • митна декларація (у митному режимі транзиту, зокрема Т1; при зберіганні товару під митним контролем - митна декларація або інший документ, оформлений при розміщенні у митний режим митного складу, вільної митної зони або на тимчасове зберігання тощо), що свідчить про перебування товарів під митним контролем при перевезенні партії товарів з країни експорту до країни призначення, оформлена в країні транзиту, та/або

  • книжка МДП, та/або

  • лист-підтвердження на офіційному бланку митних органів країн транзиту, та/або

  • єдиний транспортний документ, засвідчений митними органами країн експорту та транзиту, та/або

  • товаросупровідні документи, засвідчені митним органом країни експорту з відомостями про накладення митного забезпечення.

Для товарів походженням з Грузії пільговий режим застосовується за сертифікатом з перевезення товару EUR.1 (EUR-MED) або декларацією походження (EUR-MED) за умови надання митним органам документів та відомостей про знаходження товару під митним контролем під час його транспортування транзитом через територію третіх країн.

При цьому для товарів походженням з країн СНД та Грузії надання підтверджуючих документів та відомостей не вимагається, якщо товар подано до митного оформлення без зміни засобів забезпечення ідентифікації, здійснених у країні експорту шляхом накладення митного забезпечення, відомості про яке вказано у товаросупровідних документах, засвідчених митним органом країни експорту, або в митних деклараціях.

Правила визначення країни походження товарів в рамках міжнародних угод про вільну торгівлю не передбачають застосування режиму вільної торгівлі для товарів походженням з Туркменістану та Узбекистану у разі їх транспортування в Україну транзитом через територію третіх країн.

Читайте також: ЗЕД та митниця під час війни: бізнес-дайджест

Інформація - запорука стійкості бізнесу в умовах воєнного стану. Отримуйте ключові дані для ухвалення рішень топ-командою. Зміни законодавства, перевірка контрагентів щодо ризиків й зв'язків з рф і рб, моніторинг медіа-згадок. Тільки до кінця місяця придбай LIGA360 для бізнесу за вигідною ціною.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини